Rémálmok sikátora

Guillermo del Toro
Guillermo del Toro
Ron Perlman
Bradley Cooper

A történet szerint egy vidámparki dolgozó minden részletét elsajátította az elmeolvasásnak, így bárkit bármikor képes manipulálni. Rövidesen azonban felbukkan a színen valaki, aki meg van győződve róla, hogy az illető csal, ezt pedig bármi áron hajlandó bebizonyítani.
A faun labirintusa, A víz… Több

Forgatókönyvíró: Kim Morgan, Guillermo del Toro
Premier (HU): 2022.02.03. | Disney+ (2022.06.14.) | Telekom TVGO (2022.07.29.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.03.27 BoBamburg

Engem mindig lázba hoz, ha azt látom, hogy Guillermo del Toro új filmet készít. Nekem már a rendező neve garancia a minőségre, és ez a Rémálmok sikátorával sincs máshogy. Szuperül összerakott film, kellemesen lassú, zord atmoszférával és remek befejezéssel.

2022.02.27 Artemisia

a nap véleménye

Az igazi Rémségek cirkusza

Guillermo del Toro egy igazán markáns rendezéssel tért vissza a 2017-es A víz érintése után. William Lindsay Gresham 1946-ban megjelent regényét adaptálta, melyből del Toro kezei között egy letaglózóan erős atmoszférával rendelkező neo-noir születet... Teljes kritika

2022.02.07 Eastern79

A kapzsiság karmája

A kétszeres Oscar-díjas Guillermo del Toro fantasztikus sztárparádét hozott össze a legújabb, Rémálmok sikátora című filmjére, ugyanis Cate Blanchett, Bradley Cooper és Rooney Mara mellett Willem Dafoe, Toni Colette és Ron Perlman is tiszteletét teszi ebben a lenyűgöző thriller/noir kalandban. Ellentétben a mostani trendekkel szokatlanul lassan és ráérősen építkezik, és az jutott eszembe, hogy ilyen lenne, ha Tarantino művészmozit csinálna. Del Toro már megint úgy mesél, ahogy senki más; páratlan vizualitása egyszerűen virtuóz, miközben technikailag is rendkívül magas minőséget képvisel. Filmjeire többnyire jellemző a spirituális vonal, éppen ezért különleges életművében ez az alkotás, hiszen az alakításáért egyébként minimum Oscart érdemlő Cooper karaktere egy szélhámos mentalista, aki így a manapság oly divatos álspirituális maszlagokról is lerántja a leplet - görbetükröt tartva az emberi kapzsiság elé. A film William Lindsay Gresham 1946-ban megjelent azonos című regényének adaptációja, és úgy látszik, még ma is aktuális, az pedig csak hab a tortán, hogy nem hagyományos történetvezetéssel adja át a mondanivalóját, ugyanis bizonyos értelemben nem jutunk el A pontból a B-be, hanem a cselekmény egyszerűen körbeér, miközben karakterdrámaként is funkcionál. A befejezés pedig valóban mindent visz: váratlan és pofátlan gyomros. Felkavaró, az a fajta mozi, ami után még sokáig gondolkodik az ember. Del Toro visszatért, és nem is akárhogy.

2022.02.10 elekm90

Profin megrendezett, nagyszabású thriller Guillermo Del Torótól, kiváló lezárással. Remek színészi gárdát rántottak össze a készítők, még kisebb szerepekben is számos nagy név tűnt fel, ezek a nevek hozták is a tőlük elvárható magas szintet. Valamiér... Több

2022.03.10 HE7EDIK

Hatásos nyitás és zárás, de a kettő között indokolatlanul hosszú és vontatott játékidő.

A film 58 014 429 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 32 934 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Guillermo del Toro maga írta a nagysikerű Kór című trilógiát is, amelyet 4 évados sorozatra vittek, de sajnos méltatlanul el van felejtve, kevesen ismerik. Szerző: Klauka89

A póktestű mutatványosnő ötlete onnan jött, hogy Guillermo del Toro gyermekkorában látott egy hasonló mutatványt, ami sokkolta. Szerző: Artemisia

A filmben többször megjelenik a Tarot, melyet Guillermo del Toro elmondása szerint édesanyja rendszeresen használt.Szerző: Artemisia

Bradley Cooper elmondása szerint a filmben látható asztali kellékek közül számos csakugyan Guillermo del Toro tulajdona.Szerző: csd

HAMIS ILLÚZIÓK ÉS KÖZTÜNK JÁRÓ SZÖRNYEK
A rendező az általa megálmodott groteszk és bűnös világban alászáll az emberi lélek mély bugyraiba, azonban a narratív konvenciók kényelme és múltba néző esztétikája révén a Rémálmok sikátora nem tud több lenni, mint egy nosztalgikus stílus- és műfajkísérlet, ami ahelyett, hogy új kontextusba helyezné és árnyalná az eredeti szöveget, csupán újból f... Több

(2022. 03. 03.)
Tőle szokatlan műfajba fogott Guillermo del Toro, bár korábban már említette, mindig is szeretett volna egy hamisítatlan film noirt készíteni. William Lindsay Gresham regényének új adaptációja igazán meghálálja a mexikói rendező régi lelkesedését. Több

(2022. 02. 04.)
Hosszasan lehetne sorolni, hogy miért kimagasló alkotás a del Toro-féle Rémálmok sikátora. Alapjaiban megvan benne minden, amitől egy mozgóképet grandiózusnak lehet nevezni: emberi dráma, hátborzongató mese, lenyűgöző atmoszferikusság és kiváló alakítások. Kérdem én, mi kellene ennél több? Több

Rémségek sikátora (Nightmare Alley – 2022) kritika
A Rémségek sikátora egy 21. századi freak show, szenzációhajhász, csinnadrattás, tíz karommal kapkod a néző után, csak épp lelke nincs. Több

(2022. 04. 05.)
Az átverés átvert mestere
Guillermo del Toro régóta szerette volna elkészíteni a szürreális motívumokkal teli noirtörténet, a Rémálmok sikátora filmadaptációját, ám még csak mostanra sikerült neki. De vajon milyen lett maga a film? Több