Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Utazók

(Passengers)
Utazók

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A Passengers története szerint egy utasszállító űrhajó egy távoli bolygó felé tart több ezer emberrel a fedélzetén. Az egyik hálókamra meghibásodása miatt egy férfi (Chris Pratt) 90 évvel a tervezett érkezés előtt felébred. Ahogy telik az idő, szembe kell néznie az öregedéssel, és azzal, hogy magányosan fog meghalni, végül azonban úgy dönt, felébreszt egy másik utast (Jennifer Lawrence).

2017. 01. 22. 09:08

Meglepődtem. Sokkal rosszabbra számítottam! Igazán kellemes szórakozás volt! Az első harmada zseniális, Chris Pratt nagyot megy magányos utasként. A második harmad a romantika időszaka, szintén remek, működik a kémia a két főszereplő között. Az első két harmadában a film magasra tette a lécet, amit a harmadik harmad nem tudott megugrani, de izgalmas volt az is és szórakoztató (ezt mondjuk az egész filmre elmondhatjuk), csak kissé kapkodó. A látvány az egész film alatt lenyűgöző volt. Összességében egy érzelmes, humoros, izgalmas romantikus sci-fi, remek főszereplőkkel, üresjáratok nélkül, keserédes befejezéssel! Megéri a belefektetett minden percet!

2017. 01. 15. 22:22

Talán merész lenne kijelenteni, hogy az Utazók megteremtett egy új filmes műfajt, neveztesen a sci-fi romantikát, de azért egész jó úton halad a felé, amit a Gravitáció (kicsiben) elkezdett. Persze azért áttörésnek nem nevezhető, hiszen ez a film sokkal inkább egy romantikus történet, mint egy sci-fi, annyi különbséggel, hogy az űrben játszódik. Éppen ezért, aki úgy ült be a moziba, hogy nagyítóval kereste a klasszikus sci-fi műfaj jegyeket, az valószínűleg óriásit csalódott. A film első harmadában, az járt a fejemben, hogy valahogy így néz majd ki egy wellness-nyaralás a jövőben, azzal a különbséggel persze, hogy azért egy nyaralásról általában haza is térünk. Azon kívül, hogy kellő időben csattanó poénokkal igyekezték megteremteni a hangulatot, engem az is érdekelt, hogyan teremthető meg a luxus egy ilyen zárt térben, mint egy űrhajó. Van úszómedence, meg csillagvizsgáló, meg bár....oké, oké....de mutassátok a többit. Aztán megkapjuk a kellő romantika adagunkat, párunk összemelegszik, s a film közben sejtetni engedi, hogy hamarosan légy kerül a levesbe. Innenstől veszi át (némileg) a sci-fi a hangsúlyt, jönnek a problémák, amelyekre megoldást kell találni, közben egy újabb hiba miatt újabb ember ébred fel, akinek túl nagy jelentősége nincs, talán csak érzékeltetni akarták, hogy itt bizony komolyabb probléma van, mint ahogy először gondoltuk volna. Látványban nincs hiány, de szerencsére mellőzi azokat az elemeket, amelyek kifejezetten (és kizárólag) csak a 3D-s "parasztvakításnak" szólnak és amely hibába oly sok film beleesik. Végül (de nem utolsó sorban) pedig ott a drámai sík, az, hogy az ember teljes magányában és kiszolgáltatottságában milyen messzire képes elmenni, s mit eredményezhet a teljes egymásra utaltság.

Vannak hibái a filmnek, kissé hirtelen ér véget és belecsempészik a megszokott sablonokat....ennek ellenére én élveztem a történetet, Jennifer Lawrence-t még mindig bírom és Chris Pratt-el karöltve szerintem sokáig a tökéletes párosként fognak rájuk utalni.

2017. 01. 13. 03:04

Nem értem a sok negatív kritkát, nekem tetszett. A két főszereplő fantasztikusat alkotott, látszott az összhang kettőjük között és a látvány az lélegzetelállító volt. A történet helyenként lyukacsos, de ez engem nem zavart. Nem kell midnent túl bonyolítani. Tökéletes arra, hogy hétvégén a családdal megnézzük, minden meg van benne, ami elvárható. Azt tudom mondani, hogy nem kell mindig a kritikusokra hallgatni :)

Jennifer Lawrence

Az egyik kimaradt jelenet szerint ez az Avalon 6. útja, így már többszáz évvel járnak hőseink a jövőben.

(József Ákos Dalányi)

A díszletek tekintetében a hajó összes helyiségét futurisztikus elemek uralják, kivéve a bárt, amely a klasszikus new york-i szórakozóhelyek hangulatában készült, éppen azért, hogy a nézőkben családias érzetet keltsen.

Jennifer Lawrence karakterének neve Aurora, amely utalás a Hamupipőke Disney-verziójára, amelyben szintén Auroranak hivták a főszereplőt.

Movieaddicts: Utazók
A rendező előző filmjével szemben határozottan gyengébb, „egyszer-nézhetős” hollywoodi film lett az Utazók, azonban még így is megvan a maga izgalma és kellően látványos is ahhoz, hogy kikapcsolja az embert, főleg ha az ember párban van. Olyan a film, mint egy átveréses vakrandi csak kellemes utóízzel. 6/10
VOX.hu - Utazók
Az Utazók pofátlanul arra épít, hogy az ember nem elmélkedik el rajta, csak befogadja a szemkápráztató látványt, és a készen tálalt érzelmeket. 60/100
Filmworlds: Utazók
Csodálatos történet, én hatása alá kerültem, nem tagadom. Megrázott, megviselt, elgondolkodtatott. Filmélményt adott, a kifejezés legnemesebb értelmében!
Értékelésünk. 8 / 10