A vihar kapujában

Rashômon

2020.01.20 Timon

A régebbi japán filmek egyik legnagyobb remekműve:kezdve a hangulattól a látványon át a legmélyebb drámai benyomásig jól csináltak meg mindent.Az ilyen filmekből úgy érzem nincs igazán elég. 10/10

2017.12.23 Deku

Véresen komoly az, hogy ennyire pörgős, ütős filmet nem mostanában láttam mint ez. Talán az egyik legjobb, amit mostanság láttam. Ez lehetséges, hogy kissé túlzás, de ettől függetlenül is nekem ez a véleményem.

2015.10.16 Blindspot

Ez nálam egyértelműen bukta. Meg se közelítette azt a szintet, amire én befizettem. Legtöbbször nem arról van szó, hogy egy film jó-e avagy rossz hanem, hogy az adott nézőt mennyire tudja magával ragadni.

2016.02.08 doroffee

Mindenképpen egy hatalmas filmélmény, főleg azoknak, akiket igazán érdekel a filmtörténet és filmesztétika. Tökéletesen bemutatja, hogy működnek a japán filmek. De közben nagyon élvezetes, izgalmas film is egyben.

2016.01.28 WaldyxMan

Nem kicsit öreg film, még is zseniális. A maga nemében megelőzte a korát. Akira Kurosawa egy egyszerű történetet ad elő, de a jelenetek beállításai sokban különböznek. Ez az elmesélt történeteknek érzelmi töltetet ad. A film valódi üzenete, hogy nincsenek objektív igazságok, hiszen minden nézőpont kérdése.

2015.05.27 mrblonde

Az új film egyik előhírnöke ez a Kurosawa remekmű! Rendkívül széles skáláját alkalmazza a dramaturgiának, ami aztán sok-sok hangulati változást eredményez a nézőben. Toshirô Mifune egyik legérdekesebb karakterét hozza és a közös esemény szubjektív el... Több

2016.07.06 Scanian

A Rashomon kiváló példája annak, hogy mennyire máshogy működnek a hollywoodi filmek, mint a japán filmek. A produkció nagysága a vágásban rejlik, a történetnek egy nagy részét a kiváló kameraállások és a zseniális vágás teszi ki. Így a viszonylag ala... Több