Sorvadj el!

Thinner

A film egyik jelenetében feltűnik egy rövid időre Stephen King, az író gyógyszerészként (13:15 perc körül).Szerző: Bafam

A történet eredetileg Connecticutban játszódik, de az író-rendező, Tom Holland valamiért Maine városát választotta.Szerző: Bafam

Eredetileg a filmet 1996 májusában kezdték volna el bemutatni. A filmstúdió viszont elhalasztotta októberre a bemutatót a tesztközönség negatív reakciói miatt, akik több vért akartak, és a film vége sem tetszett nekik, ezért áprilisban a stáb visszatért Maine-be hatnapos újraforgatásra. Ezt követően került 1996 októberében a mozikba a film...Szerző: Bafam

A film jeleneteiben is látható, legvékonyabb Billy Halleck 54.43 kg-ot nyomott. A valóságban viszont Robert John Burke színész 72.57 kg-ot nyomott a gyártás idején, ami nagy kihívást jelentett a filmkészítők stábjának, ezért rengeteget sminkeltek.Szerző: Bafam

A filmben szereplő Robert John Burke-nek naponta több órát (4-6 órát) kellett a sminkszékben töltenie attól függően, hogy az eljátszandó karakter milyen stádiumban van, kövér, átlagos vagy nagyon sovány...Szerző: Bafam

Tom Hollandnak 6 évébe telt elkészítenie a filmet, mert többek között olyan tényezők hátráltatták, mint a producerek, akik attól féltek, hogy a közönség összefüggésbe fogja hozni a főszereplőt az AIDS-cel. Szerző: rbernadett

Robert John Burke 9 kilót fogyott a szerep kedvéért. Szerző: rbernadett

A rendező nem volt boldog a producerek döntésétől, miszerint meg kell változtatni a film végét, mert a tesztközönség utálta az eredetit. Szerző: dulkap