The Jungle Book

Scarlett Johansson
Christopher Walken
Giancarlo Esposito
Ben Kingsley

Egy árva fiú a dzsungelben cseperedik fel, de nem marad segítők nélkül. Társai között egy medve, egy fekete párduc és farkasok is akadnak. Sir Kán azonban már hosszú ideje feni a fogát az embercsemetére... Rudyard Kipling kalsszikusának legújabb… Több

Rendező: Jon Favreau
Forgatókönyvíró: Justin Marks, Rudyard Kipling
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.04.21. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2021.09.12 Klauka89

Szerintem nagyon jó lett, jófejek az állatok, nekem a dalszövegek is tetszettek. Kicsit eltér a történet a mesében megismerttől. Kicsit hiányoltam Kát a filmből, kb. egyszer tűnik fel, és Lajcsi Király kicsit nagyra sikerült. És megőrülök, mert nem j... Több

2017.12.17 Artemisia

Szívmelengető történet nagyszerű kivitelezésben. Nagyon tetszett az állatok saját személyisége, és a Maugli és köztük lévő önzetlen szeretet ábrázolása, illetve a társadalmuk,törvényeik,szokások (farkastörvény, békekő, tiszteletadás az elefántoknak)... Több

2018.04.26 indingo

Nekem a mese jobban tetszett. Ez egy film, de valahogy az állatok megmaradtak mesefigurának, nem tetszett ez a megoldás, meg hát a történetben sem volt túl sok új.

Gyönyörűen kivitelezett, fantasztikus CGI technológiával létrehozott film. A történt adott, csak látványban ad többet ez a mozi, mint az elődjei. Kellemes és szép film, érdemes leülni elé.

2016.06.01 ArpiHajdu és Réci

Összességében tetszett, számomra visszahozta az egykori Disney mese hangulatát, még akkor is, hogy egyesek részeit "újraértelmezték" az alkotók. Látványosnak látványos, volt pár jó poén, valamint szerethető, s igencsak tipizált, egysíkú szereplők. A musicalre hajazó betétdalokat viszont nem nagyon tudom hova tenni.

A film összbevétele 966 550 600 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 223 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 208 496 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rotten Tomatoes oldalán 95%-os értékelést kapott 255 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Bill Murray kölcsönzi Balu hangját a filmben, akinek ez az első Disney filmje, családi kötődése azonban van A dzsungel könyvéhez, hiszen az 1998-as feldolgozásban Brian Doyle-Murray adta Balunak a hangját, aki a színész bátyja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jon Favreau, a rendező saját bevallása szerint az 1967-es Dzsungel könyve rajzilm a gyerekkori kedvencei közé tartozik, s különösen a Maugli és Balu közötti kötelék volt rá nagy hatással. E viszonyban az ő és a saját nagyapja közti kapcsolatot vélte felfedezni. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Neel Sethit, a Mauglit játszó gyerekszínészt egy világméretű castingon, 2000 gyerek közül választották ki, s ez az első filmszerepe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 04. 21.)
Nagy a pixel állatkertje
Nem vagyok olyan néző, aki szerint minden filmet csakis diára szabadna forgatni, kizárólag hús-vér szereplőkkel, de amikor azt hallottam, hogy a Disney olyan Kipling-adaptációt készít, melyben Mauglin kívül szinte mindent és mindenkit számítógéppel rajzolnak a nagyvászonra, hááát... KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 05. 10.)
A Bare necessities remix
Nem kizárt, hogy az alkotóknak igaza van, és a mostani generációt ilyesféle filmmel lehet megszólítani: egy akciódús, az átlagos gyerekfilmhez képest komor látványmozival. 7/10 Több

(2016. 05. 08.)
Megkajáljuk-e most ezt az igényes díszcsomagolással ellátott műanyagot? Több

(2016. 04. 21.)
Leporolva
A dzsungel könyve rajongó Jon Favreau A Vasember és A séf után kicsit más vizekre evezett, de Sir Kán és Bagira harcát még Tony Stark is megirigyelné. 8/10 Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 04. 22.)
Ha valaki a „könyökömön jön ki” kifejezéssel a gondolataiban úgy tervezi, hogy bojkottálja A dzsungel könyve legújabb verzióját, annak előre szólunk, hogy rosszul tenné, mert eddig ez a legjobb. 85/100 Több