Transformers: Az utolsó lovag

Transformers: The Last Knight

Az utolsó lovag Mark Wahlberg és Tyrese Gibson második közös filmje. Az első a Négy tesó volt. Szerző: hp

A Transformers franchise első és ötödik részét éppen tíz év választja el egymástól. Szerző: hp

Ez Michael Bay második olyan filmje, mely részben, vagy egészében a második világháború idején játszódik. Az első a Pearl Harbor - Égi háború volt. Szerző: hp

Az utolsó lovag a Transformers franchise ötödik egész estés mozifilmje. A forgatás alatt jelentette be a stúdió, hogy 2018-ban mutatják be a széria első spin-off filmjét, mely Űrdongó karaktere köré épül majd. Szerző: hp

A Transformers: Az utolsó lovag forgatási munkálatai 2016. május 25-én kezdődtek meg Kubában, Havanában. A forgatás 2016. december 4-én ért véget. Ez idő alatt a stáb dolgozott Angliában, az Egyesült Államokban (Detroit, Chicago), Skóciában, Walesben, Írországban és Norvégiában is.Szerző: hp

A film első kedvcsináló előzetesét 2016. december 5-én az ESPN csatorna Monday Night Football című műsorának reklámszünetében mutatták be. Szerző: hp

A stáb az egykori brit miniszterelnök, Winston Chruchill házában is forgatott az angliai Ofxordshire-ben. Állítólag minden egyes forgatási napért 13 ezer dollárt fizettek a ház tulajdonosának, Jamie Spencer-Churchillnek.Szerző: hp

A film első előzetesét mindössze huszonnégy óra leforgása alatt 93,6 millióan látták. A 2017-es előzetesek nézettségének tekintetében a Transformers: Az utolsó lovag ezzel a harmadik helyre ugrott, megelőzve ezzel A galaxis őrzői 2-t (81 millió). Szerző: hp

Fenntartással kell kezelni, de Michael Bay szerint ez lesz az utolsó Transformers film, amit rendez.Szerző: magyaristvan