Valerian és az ezer bolygó városa

Valerian and the City of a Thousand Planets

A film két főszereplője, Dane DeHaan és számára nem újdonság a képregények világa. Míg előbbit A csodálatos Pókember 2.-ben, utóbbit az Suicide Squad - Öngyilkos osztagban láthattuk. Szerző: hp

Ez Rutger Hauer első képregényfilmje a 2005-ös Batman: Kezdődik! óta. Szerző: hp

Mivel Luc Besson a filmet angol nyelven forgatta, így nem kapott Franciaországtól adókedvezményt. Szerző: hp

Azzal, hogy Luc Besson ragaszkodott ahhoz, hogy Franciaországban forgassák a filmet, 1200 embernek adott munkát. Szerző: hp

A maga 197 millió eurós büdzséjével a Valerian és az ezer bolygó városa minden idők legdrágább francia filmje. Ebben a tekintetben a dobogó második és harmadik fokát az Asterix az Olimpián (78 millió euró) és Az ötödik elem (75 millió euró) foglalja el.Szerző: hp

A Valerian és az ezer bolygó városa története Pierre Christin és a grafikus Jean-Claude Mézières "Valérian and Laureline" című, 1967-ben kiadott francia képregénysorozatán alapszik, melyet világszerte 10 millió példányban adtak el, és 21 nyelvre fordítottak le. Szerző: hp

A film első képsorait 2016. november 10-én hozta nyilvánosságra az STX Entertainment.Szerző: hp

Hangos ováció kísérte a Valerian hét perces filmrészletét San Diegóban. Luc Besson új sci-fije levette a lábáról a Comic-Con H-termének közönségét, akik vastapssal fogadták a rendező filmjét.Szerző: hp