A barátaim mind halottak

A barátaim mind halottak

Wszyscy moi przyjaciele nie zyja

Egy baráti társaság szilveszteri bulija során számos titokra és fájdalmas emlékre derül fény, ami súlyos következményekkel jár.

(csd)

Rendező: Jan Belcl
Forgatókönyvíró: Jan Belcl
Ország: Lengyelország
Premier: 2020.12.28. | Netflix (2021.02.03.)

2023.03.27 BoBamburg

Baromi pörgős, laza és hangulatos film, nem gondoltam volna, hogy ennyire jó lesz. Nem egy korszakalkotó darab, ami a baráti összejövetelek filmes témája lesz, de tagadhatatlanul szórakoztató és szerethető úgy, ahogy van.

2021.02.20 stevepisti

Jó vígjáték rengeteg színes karakterrel, sok vicces szituval. Időnként Amerikai pite érzésem volt, de nem gondolnám koppintásnak. A filmvégi „pusztítás” pedig mindent visz.

2021.02.04 quentin

A lengyelek mutattak valamit. Nekünk nagyon bejött a film, minőségi produkció, amin látszik, hogy nem sajnálták ki belőle a muníciót. Ajánlott.

2021.01.12 KATE

Mókás film, amit csak elindítasz, aztán élvezed a hullámvasutat. Jó sokszor vált egyik pillanatról a másikra egy teljesen más helyzetbe, illetve sok benne a kifejezetten vicces jelenet. Szerintem jó film.

2021.01.29 Goszi

Vicces, intelligens, miközben vulgáris, sokkoló és feleslegesen túlzó néhol, de ezen nem lehet csak kuncogni, hanem hangosan röhögni.

(2021. 02. 16.)
Különös szilveszter, a barátaim mind halottak
Miután a szülők elutaznak hazulról, az otthonmaradó gyerek egy nagy bulit szervez barátainak és esetlegesen a környék egyéb fiataljainak. Egy akár mindennaposnak is mondható életszituáció ez, amit már számtalanszor viszont láthattunk a filmvásznon. De akkor mégis mi újat rejthet még ez a kiindulópont, és hogyan tud egy ártatlannak tűnő szilveszteri... Több