X-Men 2.

X2: X-Men United

A Xavier kastélyt láthattuk már más filmben is, többek között a Smalville sorozatban, itt Lex Luthor kastélya volt.Szerző: stevepisti

Bryan Singer cameozik a filmben, Magneto egyik börtönőrét alakítja.Szerző: stevepisti

A film költségvetése 110 millió dollár volt.Szerző: Bob

A film zárójelenetében látható, hogy Logan haja magasabb a megszokottnál, amely annak köszönhető, hogy Hugh Jackman éppen akkor forgatta a Van Helsinget, ahol a szerepe kedvéért meg kellett növesztenie a haját. Emiatt viszont az X-Men 2. ezen jelenetében parókát kellett hordania.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Shawn Ashmore a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Bár a filmben nem esik róla szó, Nightcrawler igazából Mistique és Azazel gyermeke. Utóbbit az X-Men: Az elsőkben (2011) láthattuk. Nightcrawler anyjától a kék bőrét, apjától a teleportálás képességét örökölte.Szerző: Beke Gábor

A Magneto szájából elhangzó mondat („Mikor fognak ezek az emberek megtanulni repülni?”) utalás az eredeti képregényre, ahol bizonyos karakterek, Rouge, Jean Grey a repülés képességével is rendelkeznek, míg a filmes feldolgozásból ez hiányzik. Az egyedüliek, akik itt is és ott is tudtak repülni, Magneto és Storm voltak, bár Storm a szél manipulálásával éri ezt el, míg Magneto a fémek manipulálásával tud levitálni.Szerző: Beke Gábor

A német mondatok, melyek Nightcrawler szájából hangzanak el, amikor megérkeznek a templomba a következők: „Gehen Sie raus! Ich bin ein Büttel des Teufels! Ich bin die Ausgeburt des Bösen!” Ez annyit tesz: Tűnjetek el! Én az ördög szolgálója vagyok! A gonosz ivadéka vagyok!Szerző: Beke Gábor

Xavier professzor tolókocsiját az első rész után egy ügyvéd vásárolta meg az irodaházból, ahol Patrick Stewart ügyvédje is dolgozik, majd a második rész forgatásánál rájöttek, hogy nincs másik tolókocsi, tehát egy jókora összegért ki kellett kölcsönözniük azt az ügyvédtől.Szerző: Beke Gábor