Az élőszereplős Így neveld a sárkányodat (galériánkban) kimagaslóan debütált, bevételei megközelítették a 200 millió dollárt globálisan, ebből 114 millió dollárt hozott a külföldi piacoko 83 millió dollárt a saját piacán az első hétvégén, írja a Variety.

Dean DeBlois rendezésében készült remake a saját animációs trilógiájára épül, amely korábban világszerte 1,6 milliárd dolláros bevételt hozott. A film középpontjában egy fiatal fiú, Hablaty áll, aki összebarátkozik egy sárkánnyal, és máris tudni lehet, hogy a folytatás 2027-re várható.

Eközben a szintén élőszereplős Lilo és Stitch - A csillagkutya negyedik hete erősen teljesít, és már 858 millió dolláros globális összbevételt ért el, könnyen lehet, hogy ez lesz az év első milliárdos filmje.

Mission: Impossible - A végső leszámolás is mérföldkőhöz érkezett, hiszen nemzetközileg átlépte az 500 millió dollárt, ugyanakkor a 400 millió dollárhoz közelítő grandiózus gyártási költségek miatt továbbra is nyomás nehezedik rá, de kevéssé valószínű, hogy visszanyeri a költségvetését, hiszen a bevételekből a mozik is részesülnek.

Mindhárom említett film már a hazai mozikban is látható. Ha már láttad őket, írd meg nekünk a véleményed a filmes adatlapokon, ezzel is segítve a közösséget.

További friss hírekért csak görgess lejjebb.

akció | családi | kaland | vígjáték

A vikingek mindig is háborúban álltak a sárkányokkal, így mostanra javarészt sikerült kiirtaniuk ezeket a mágikus teremtményeket. Egy fiatal viking azonban rövidesen egy... több»