2021.10.31 18:10 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
0

Na, így már sok lett...

A filmet egy Turi Meyer nevű fickó rendezte, abszolúte ötlettelenül és koncepció nélkül. Szóval tényleg nem is értem, hogy mit is akart a rendező nekünk megmutatni. Clive Barker is mellényúlt a forgatókönyvvel, és ezzel abszolúte nem öregbítette a filmes hírnevét. Adok rá három csillagot, de egyet csak tiszteletből. Természetesen Tony Todd miatt, aki ikonikus alakjával talán az egész film nézhető szegmense volt. Lapos történet, tele horrorfilmes sablonokkal, és klisés képsorokkal, ami kiszámíthatóvá teszi a mozit. A történet maga is kissé röhejes...

Candyman (Tony Todd) és Caroline McKeever (Donna D'Errico) a bájos eyecandy és kebel királynő (ex-Baywatch), aki mára már kiöregedett, és sajnos (inkább hálaistennek) a szerepek is elkerülik, szegről-végről rokonok. Hogy ez hogyan is lehet, inkább ne firtassuk. Candyman a lány lelkét akarja, de először megöli a közeli barátait, ismerőseit. A kampóval felszabdalja Miguel Velascót (Mark Adair-Rios), egy bohókás művészt, majd egy Lena nevű prostit (Rena Riffel ) és a barátnőjét, Tamarát (Alexia Robinson), és Candyman direkt úgy rendezi be a helyszínt, hogy minden gyanú Caroline-ra terelődjön. Bár Tamara sokat nem tett hozzá a filmhez, a mellei többet ugráltak a szűk póló alatt, mint ő játszott volna. A film végkifejlete pedig nekem totál zavarosra sikerült. Egy banda elrabolja Caroline-t, és meg akarják erőszakolni, majd feláldozni a Candymannek, hogy a gyilkosságok véget érjenek. De Candyman megjelenik és (mekkora csavar... ja nem) végez a banda összes tagjával. Ezek után Candyman elárulja Caroline-nak, hogy ő ölte meg az apját és nagybátyját, majd nagyszüleit is. Caroline teljesen kiakadt, de először ellátja sebesült barátját, Davidet (Jsu Garcia), majd megsemmisíti a Candymanről készült festményt. Persze a horoggal, csak hogy stílusosan tegye, majd a hirtelen ott termett Kraft nyomozó (Wade Williams), aki meg akarja ölni Caroline-t és Davidet, de a kollegája tarkón lövi, majd megbeszélik, hogy mindenkinek mondják azt, hogy Kraft volt Candyman. De azért a film végén Caroline kipróbálja a tükör előtt, hogy ötször kimondja a nevét, de semmi. Candyman végleg elpusztult.... (jó, persze 2021-ben a raszta feka csaj, Nia Dacosta felébresztette )

Nem kellett volna a harmadik rész, ami lerombolta a film kultuszát. Ez nekem bosszantó, mert az első két rész azért valamit adott. Ez a rész pedig szinte semmit... Maximum a kissé butácska, de szexi Donna D'Errico teste, ami nem engedett elaludni... Ja, meg a tea, amit szürcsölgettem, jó melegen. Hársfa tea, házi sós sütivel. A kedvenc fotelemben pedig repül az idő. Mondjuk, inkább vissza, mert emlékezni jó....

Kettő csillag, plusz egy az ugráló kebleknek és Tony Toddnak.

horror | thriller

Kampókéz visszatér, hogy meggyőzze utolsó leszármazottját, Caroline-t, hogy válassza a halált azért, hogy neve örökké fennmaradjon. A férfi mindenkit lekaszabol a lány... több»

0