2018.11.19 11:45 Márton Olvasottság: <100x
0

Angyalok háborúja 4, de minek..

2004-ben az Angyalok háborúja széria immáron a negyedik részét élte meg, de valahogy úgy voltam ezzel a filmmel (mint sok horrorfilm sokadik folytatásánál) hogy valójában nagyon nem értem az elkészítésének az okát! Hisz számomra már a harmadik rész sem tudta azokat az elvárásokat hozni, mint az első rész, bár azért ott még tudtam találni egy két kedvelhető pozitívumot, de ennél már sokkal nehezebb dolgom volt e téren! Tudom jól hogy egy ismertebb horrorszériák előbbi vagy utóbbi részéivel el fog indulni a minőségcsökkenés lejtején és csak három dolog tudja bizonyos szempontból megmenteni a filmet (egy bizonyos ideig) ezek pedig a következő dolgok lehetnek! A filmet amolyan "no budget" módjára egyből dvd forgalmazásra szánja a gyártó stúdió, bízva abban, hogy akik ismerték illetve szerették az Angyalok háborúja széria eddigi részeit, azok így vagy úgy de majd beszerzik ezt a filmet is (mert hát ennek a címében is szerepel az hogy Angyalok háborúja)! Ez sajnos nagyon igaz a filmgyártásra, hogy egy sikeresnek mondható filmcím sokadik számozása miatt rengeteg bőrt lehúznak arról a bizonyos rókáról, amikor valójában ezek a részek már sem minőségben, sem tartalomban nem adnak sokat hozzá az eredeti filmhez! Az a tény sem nagyon segít egy filmnél, ha a forgatást áthelyezik Amerikából egy közép-kelet-európai országba, hisz egyből sejteti a film nézőjével, hogy minimális költségvetéssel dolgozhattak a készítők! Viszont érdekes volt számomra hogy az Angyalok háborújának ez a váltás, annyira engem nem zavart, mert a helyszínváltás jól passzolt a film hangulatához! A másik aprócska pozitívuma a filmnek, hogy azért sikerült egy két ismertebb színészt is felmutatniuk, akiknek a szereplésük nem volt annyira bántó, mint maga a film története! Összegezve úgy gondolom hogy e széria a harmadik rész után biztos hogy kimúlt mint minőségben, mint hangulatban és csak gyenge vagy rossz fércmunkákkal fogják csorbítani azok rajongók nézeteit, a lehetséges folytatások, akik szerették az első részét!

0