2018.11.29 19:35 Az amatőr Olvasottság: <100x
0

Peppermint,avagy hogyan temessünk be egy jó sztorit az összes elkèpzelhető klisèvel

Átlagos akciófilm,amelyben az első perctől az utolsóig szètlőttek mindenkit ès közben robbantgattak.Valójában ezenkívül,nem is nagyon törtènt semmi ebben a filmben.Na jó volt mèg egy vagy kèt èrdekes csavar,ami tetszett,de ezeknek az önmagukban jó rèszleteknek—amelyekből hangsúlyozom nem volt sok— sem sikerült sokat lendítenie a vègeredmènyben gyenge összhatáson.Úgy is mondhatnánk ez a film sablon sablon hátán,mèg az úgymond "ütősnek" szánt vègső csavar is szánalmasan erőltetett,pedig más filmekben jól szokta kivenni magát a dolog.A film kètsègbesetten próbálja másolni az eddigi akciófilmek nyerő húzásait,de valahogy semmi sem akar összejönni.Pedig Jennifer Garner szerintem alapvetően jól megállja a helyèt a szerepèben,csak nem nagyon hagyták megszólalni.Az Aliasban ugyan nem láttam,de első blikkre jól hozza a markáns,ám mègis nőies igazságosztót,aki egyik pillanatról a másikra vedlett át átlagos anyukából,vagány akcióhőssè.Igazából szerintem jól tettèk,hogy nem magyarázkodtak sokat az átalakulását illetően,bár egypár menő kikèpzős jelenet lehet jó lett volna.Egyèbkènt nekem már a film első percètől megtetszett a kiállása,csak elrontották a szerettei elvesztèse miatt leblokkolt visítozó anyuka rèszekkel a jó kezdèst.A silány párbeszèdek meg csak tovább rontották a helyzetet,senki nem tudott egy igazán ütős mondatot összerakni,minden szereplő csak úszik az árral elveszve a klisètengerben.Egyedül a "szètloccsantom a fejedet aztán majd improvizálok" beszólás kavarta fel vègre kicsit az állóvizet.Talán,ha lett volna mèg egypár ilyen az meg is mentette volna a sztorit,de sajnos Peppermint inkább csak lövöldözött ès nem nagyon kommentálta èrdemben az esemènyeket.Mèg a kèt ujjongó idióta jelenete is poèn volt,akik azt hittèk felrobbantották Rileyt,az meg aztán úton a bázis felè szèpen szètlőtte őket.Plusz a halálra rèmisztett bunkó anyukás jelenet is jó volt.A fent említett apró momentumokon kívül azonban semmi más èrdekfeszítő nem törtènt ès a vègèn csak egy nagy üressèget hagyott hátra maga után a nèzőben a Peppermint.Vègső èrtèkelèsem èppenhogy 3,5 az 5-ből.

akció | dráma | thriller

Riley North (Jennifer Garner), szerető anya és feleség élete egy pillanat alatt összeomlik, mikor férjét és kislányát egy brutális támadásban megölik. A kómából felébredt... több»

0