2024.01.16 20:58 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
3

Indie vagy home invasion?

Nem ezt a filmet „pécéztem” ki, de jó barátom, Kóborló valamelyik nap megnézte, írt róla, így kedvet kaptam hozzá, és ugyan én (jóval) feljebb pontoztam, hiszen figyelembe vettem, hogy a film szinte amatőr, a location egyhelyszínes, handheld kamerák is dolgoztak, kis költségvetés, és a szereplők több mint fele amatőr!

Még egy megjegyzés:

Indie vagy home invasion?

A filmhez rakott filminfó nem igaz, helytelen és kissé megtévesztő...

Rengeteg madártávlat, svenkelés, ami persze nekem tetszik, és ami nem az a jelenetek közti érthetetlen ugrálás...

Fade in/fade out...

Valljuk be, itt a narratív montázsok elmaradtak, és ez számomra bosszantó!

David Matalon úgy döntött, hogy a fertőzöttjei gyorsak, és szerszámhasználóak lettek, és még élnek, tehát szó sincs zombikról, mert ha kitörik a nyakukat, leszúrják, megégetik őket, meghalnak!

Tehát, szó sincs egy darab, árva zombiról sem...

Na mindegy!

A sztori nem bonyolult, és nem túl fejtörős...

Adva van egy apuka, Tom (Liam McIntyre), egy anyuka, Naomi (Sydelle Noel) és lázadó kiskamasz lányuk, Mira (Aundrea Smith) és egy, a semmiből előbukkanó irreverzibilisfertőzés!

Honnan jött? Mennyien vannak már a fertőzöttek? Merre vannak a túlélők?

Van-e ellenszer?

Semmi infó!

Szóval apuka már megint kártyázni menne a cimborákkal, de felesége elárulja neki, hogy lányuk hiányolja az apa-lánya énidőt, mire Tom kis hezitálás után belemegy, hogy elviszi a lányát egy hétvégi kempingre...

Mira az elején kőkeményen ellenáll, de kezdi megszeretni a hétvégi lazulást és, hogy végre kettesben legyen az apjával...

De az idill nem tart sokáig, mert a második reggelre Mira elsétál a lakókocsitól, és mire Tom elkezdi keresni, megjelennek az Usain Bolt sprintsebességével támadó fertőzöttek...

Az apa éppenhogy beugrik a lakókocsiba, a lány eltűnik a bozótban. Na és innen egy kicsit azért David Matalon elveszti azt a bizonyos fonalat...

Ugrálás az időben, vagyis én így értelmezem, kissé ostoba viselkedés, amit meg végképp nem értek, hogy ha látja a fertőzötteket a lakókocsi tetejéről, „ab ovo” a lányát nem, sejthetné, hogy nem halt meg!

Akkor mi a jó fenének nem gondolja át logikusan, hogyan is mászhat le észrevétlenül, és futna a domb felé, lányát keresve?

Erre a sors odadob neki egy túlélőt, egy rangert (Steven Swadling), aki kissé zavart, és persze megígéri, hogy segít neki a lányát megkeresni, esze ágában sincs!

Csak halkan megjegyzem, akkor mi a francot akart ott a lakókocsiban, élelem és víz nélkül?

Egy klasszikus bunyó, és kis szuper emberünk, Tom lelöki a busz tetejéről, akit a fertőzöttek (köszönik szépen) megrágcsálnak! Vagy megeszik? Lényegtelen!

Hozzátenném, a robbantás kissé gagyi és hiteltelen lett, na de ennyi baj legyen!

És spoiler nincs tovább, a film mindenki számára „fogyasztható!”

Nem rossz kis fél/amatőr mozi, egy pörgős akció-horror, minden hibájával és erényével...

Vér van, kissé érdekesen „dolgozó” fertőzöttek vannak, logikátlanságok vannak, mi kell még?

Semmi extra, a hozzáállást (is) díjazom!

Egy indie horror, amiben hibái ellenére nem csalódtam!

A TMDB-n 38 értékelés után 49%-on áll jelenleg, az IMDb-n 1000 vélemény után 4,4/10-es, ami szerintem nem valós, nálam pedig négy „ződ” csillag, 74%!

Kedvenc fotelem, egy kis házi csokis keksz plusz szűrt víz!

Mert fő az egészség!

És néha a csülkös bableves, amiből már csak holnap eszem!

horror

Egy apának egy zombihadseregen kell keresztülküzdenie magát, hogy megmenthesse lánya életét.

3