2018.10.15 14:21 Márton Olvasottság: <100x
0

Spielberg cápája rég eltűnt a láthatáron

Kicsit faramuci helyzetben vagyok a Cápa 2 című filmmel kapcsolatban, mert mint cápás filmként, egy közepesre értékelném, viszont mint folytatásként, azért már egész más a helyzet! Hatalmas kedvencem az 1975-ös Spielberg Cápája, ezért számomra is elég nehéz hogy el ne kezdjem összehasonlítani a két filmet, de ha ezt nem is tenném meg, akkor is van egy-két olyan dolog, ami jelen produkcióban engem személy szerint kissé bosszantott! Az első dolog, hogy rengetegszer nyúl vissza az első részben látottakhoz és mindezt teszi igen pofátlanul! Már maga a története is egész hasonló a 75-ös Cápájához, de konkrétan vannak olyan jelenetek amiket szabály szerint ide is átemeltek a készítők (pl,: mikor a cápa az első részben jól láthatóan átúszik a hajó alatt, ezzel is jól megmutatja a méreteit a néző számára, az itt is megtalálható, csak épp nem egy hajó alatt, hanem egy csónak alatt teszi mindezt meg és még akad még efféle jelenetből a film alatt)! De ezeken a dolgokon még akár át is tudtam volna billenni, de a forgatókönyvén azért már nem! Először is, ha valaki folytatást szeretne készíteni egy filmhez, nem ártana egy két eredeti ötlet is, de ennél a filmnél a forgatókönyv annyiban ki is merül, hogy a készítők megnézték a klasszikusnak számító első részt és pár jelenetet megváltoztattak (plusz a befejezést), de még ezt is sikerült nekik elszúrni, mert a karakterek (kivétel Brody karaktere) mintha egyáltalán nem emlékezne arra, hogy ezek az események már lezajlottak egyszer! Erre is van egy jó példa, amikor a rendőrfőnök felsége átadja Brodynak azt a hírt, hogy egy bizonyos Matt Hooper kereste és sajnos nem tud segíteni nekik, mert épp nem ér rá! Öööö, na most én úgy emlékeztem az első részben Brody felesége már megismerte ezt a személyt! Hagyjuk is ezt, mert a film tényleg hemzseg az efféle hibákban, de ha már folytatás, nem csak az aktuális cápánk méretével voltak nagyobb elvárásaim, de ez a rész szinte teljesen vérmentes lett (nem mintha az első részben sok lett volna) de itt szinte semmi! A karakterek, kivétel a rendőrfőnök karaktere, teljesen hidegen hagytak és legtöbbször inkább idegesítőek voltak mint szerethetőek! Illetve jóval kevésbé lett a folytatás számomra félelmetes is, mint az elődje, pedig itt a cápánkat már szinte a film elején megmutatják! Összegezve számomra csupán egy átlagos cápás film lett, minden idők legjobb cápás filmjének a folytatása és ez hatalmas kár érte, de azért voltak értékelhető pillanatai!

70 A cápa 2.  (1978)

dráma | horror | kaland | katasztrófafilm | thriller

Amity város lakói már-már kiheverték az egykori tragikus cápatámadásokat. Hamarosan azonban újabb döbbenetes halálesetek történnek, s amikor a partra vetődik egy gyilkos bálna... több»

0