2023.10.12 21:37 Tonyka Olvasottság: <100x
1

Ezt is megéltem, gyengül a franchise

A címet látva biztos sokan felhördülnek, pedig egyértelműek a jelek. Kezdeném azzal, nem kifejezett kedvencem az ügynökösdi. Ettől függetlenül évek óta kiemelkedőként tekintek erre a sorozatra a műfaján belül. Hatalmas tisztelet, és megemelem Tom előtt a kalapom.

Ahogyan és amit beletesz a filmjeibe, az rendkívüli, szinte egyedüli. Teljes nyugalommal nyomtam a lejátszás gombra. Az előző részeken remekül szórakoztam. Mindig megvolt a sorozatban az a báj, hogy elhittem a kütyüzést, az akciókat, és úgy az egészet.

Ezt is megéltem, gyengül a franchise

Fajsúlyos, remek negatív pólust használtak, szóval nagyon egyben voltak, egészen mostanáig. Tudom, én leszek az ünneprontó, de a történet és az akciók túlhúzása nagyon idegen volt számomra. Kezdjük a történettel, azonnal érezhető, hogy kifogyott az ötletzsák. A legegyszerűbb, gondolkodásmentes megoldást választották. Mivel hősünk karrierje elég hosszú időtartamra nyúlik vissza, hát találjunk ki, és kapjunk elő a homályos múltból valakit. Aztán a ma mindenkit foglalkoztató mesterséges intelligencia legyen a testetlen, de mindentudó főgonosz. Nem is tudom, hányadik filmben szabadul el, de most kapós a téma. Benne van a pakliban, hogy én gondolom túl, vagy rosszul, de egyáltalán nem áll össze a logika. Mindent uraló, és tudó, kibertérben tartózkodó, tanuló és állandóan változó algoritmust egy kulccsal le lehet állítani. WTF? Amihez egy elmerült tengeralattjáró szükségeltetik. Nos ha mindent tudó algoritmus lennék, azonnal rommá lövetném a roncsot, beköltözve bármilyen hadügyi számítógépebe. Viszont így oda lenne a küldetés, Ethan Hunt meló nélkül maradna. Persze ha nem ez a megoldás, akkor kettő másodperc alatt lebuktatnám az egész brigádot, akik láthatóan folyamatosan digitális technikát használnak. A lényeg, hogy nagyon gyér a forgatókönyv, mert egy digitális teret uraló gonosz program ellen esélyük sem lenne, főképpen ebben a formában, ahogy ők tolják végig. Csak ízelítőt kapunk a rádiós megzavarásból, pedig hát egész végig járathatta volna a bolondját a csapattal. Számomra túl is bonyolították, ide kulcs, oda özvegy, ide vevő, oda tolvaj. Minden találkozó rém titkos, de minden alkalommal mindenki részt vesz az összesen. Miközben ugrálunk a földrészek közt. Kedvenc csapatunk sokadjára kitaszított, de láthatóan komoly anyagi, és technikai háttér áll a rendelkezésre, a BMW támogatásával. No de ezen még túl is léptem volna, nem kell agyalni ez egy jó akció film. Ne zavarjanak ezek, és hogy szinte ugyanazokkal a motivációkkal operálnak, mint idáig. Hiába, a nők állandó veszélyben vannak Ethan mellett. Egy megy, egy jön, jó lesz miatta izgulni a következő részben. Ilsa leköszönése jól sikerült, hozott némi érzelmi szálat a történésekbe. Megint elkalandoztam, tehát az akciók. Az a helyzet, hogy a Halálos iramben és John Wick óta tudjuk, hogy látványosan emelni kell a tétet részről részre. Így aztán a sokadik részek eljutnak az izgalom nélküli akció darálásig. Amik rendszerint el vannak húzva, mint a rétes. A kevesebb több híve vagyok. Nem kell 10 perces autós üldözés, nem kell 20 perces vonatos akció. Egyszerűen túl sok, és súlytalanná teszi, no meg nevetségessé a leszakadó kocsikban egyesével ugráló szereplőket. Egykedvűen néztem, és most megint, már megint, még az is, most meg ez, jön a zongora meg a váza. Technikailag még mindig rendben van, bár azért most már egyszer-egyszer láttam a CGI-t. Sajnálom, mert idáig szépen tartották az egészséges emészthető határokat, most már átlépték azokat, és besimulnak mai trendbe, ami számomra egyáltalán nem megfelelő. Azt gondolom, egy szép lezárás segíthet, amiben Ethan szögre akasztja az öltönyt, egy tragikus befejezéssel elbúcsúzva. Jó lenne, ha nem süllyednének Halálos iramban szintre. Természetesen még bőven nézhető, bár a játékidő hosszúsága sem indokolt, hát még a két részre osztás. Kár érte, de tényleg csoda lett volna ha marad a színvonal ennyi rész után is.

akció | kaland | thriller

SkyShowtime (2024.02.09.)

Hat világszerte népszerű epizód után újabb akció kémfilmmel bővül a több milliárd dolláros Mission Impossible franchise a főszerepben az Ethan Huntot alakító Tom Cruise-zal... több»

1