2022.02.24 23:25 Interfectorem Sabnock Olvasottság: 136x
2

Momoa itt sem tudott meggyőzni.

Hogy mi is a bajom ezzel a filmmel?

Hát kezdjük...

Momoa itt sem tudott meggyőzni.

Először is a rendező, Marcus Nispel, aki próbálkozott már szinte minden műfajban, és a hatalmas nagy remake-mániája sohasem jött neki össze. Péntek 13, Texasi láncfűrészes gyilkosságok és a Frankeinstein: Újratöltve...

Mind-mind kuka.

Conan (Jason Momoa) karaktere több mint mosolyogtató, mivel a szerencsétlen barátunk nem színész. Igen, abszolúte nem az. De nézzük magát a filmet: miért kaptam idegösszeroppanást tőle?

Először is sem nem remake, sem nem reboot, csak egy szánalmas utánérzés, amit alaposan elbaltáztak.

Rossz rendezés, és rossz operatőri munka, hatástalan és igénytelen CGI, és csúnya, életszerűtlen színek dominálnak, kissé zavaró és amatőr módon. De lássuk, mit is ad a film nekünk, egyszerű halandóknak?

Már a kezdő képsorok is ostobák és idegesítőek. Conan egy csatában születik, és hősunk apja, Corin (Ron Perlman) kivágja a kardjával az újszülöttet. Na de még ha ennyi lenne az egész zavaró dolog, akkor most mosolyognék rendületlenül. De sajnos nem.

Ahogy Conan felnő, "hősi" tettek garmadát oldja meg, igaz, ezeknek se füle, se farka. Persze nem csak a jó oldal karakterei bosszantóak, hanem a főgonosz sem állt sorba, mikor az észt osztották...

Jó-jó, persze tudom én, hogy szigorúan véve a forgatókönyvíró "követte" el ezeket a "zseniális" húzásokat, na de mégis!

Khalar Zym (Stephen Lang) mikor elefántokkal és rabszolgákkal húzatja a hajóját...

A szárazföldön....

Én is padlót fogtam, de iziben!

Ó, de még így is gonosz barátunk simán elfoglalja a kolostort, ahol a sűrű imák mormolása közben illett volna legalább egy árva kis őrszemecskét felküldeni a falakra nézelődni. Sebaj, legalább tanulnak belőle...

Nem él a CGI, nincsenek dialógusok, nincsenek vagy legalábbis érthetetlenek az időbeli mozgások, mindenki "hirtelen" ott terem, ahol éppen kell. A jump cutok is zavaróak és idétlenek, rosszul tervezettek....

A képi világ annyira csúnya, hogy hőseink aranyos kis erdei hangyáknak látszanak, ami nekem roppant zavaró. Talán egyetlen karakter van, ami tetszetős és hiteles, ez pedig nem más, mint a kifejezetten jól maszkolt

Marique (Rose McGowan), aki egy aranyos és tehetséges színésznő. Sajnálom, hogy részt vett ebben a produkcióban. Kis horrorbeütéses kaszabolások, de ezeknek annyi a hatásuk, mint halottnak a csók. Hát drága barátom, Mr. Marcus, szerintem engedd el ezt a rendezés dolgot, szerintem ne erőltesd. Momoa végig feszít és grimaszol... ami a Marvel-filmekben bőven elég, de ha egyszer egy komolyabb filmben akar szerepelni, legalább beszélni meg kellene tanulnia. Pár kínos párbeszéd és egy jó nő, Tamara (Rachel Nichols), akin jó volt egy kicsit legeltetni a szemem.

A filmről?

Többet egy szót sem, még valaki komolyan venné...

Kedvenc fotelem, házi vaníliás croissant, vadcseresznyetea.

Legalább éhen nem maradtam....

De így is majdnem a torkomon akadt egy-két ízletes falat.

akció | fantasy | kaland

Conan szüleit meggyilkolják, faluját lerombolják. Bár rabszolgasorba kerül, félelmetes harcossá képezik ki, aki felnőve elindul, hogy felkutassa, kin teljesítheti be bosszúját.... több»

2