2022.01.01 17:36 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
4

Francia zombik? Nous aimons!

A galamblelkű franciák imádják az erőszakot, a pusztítást, az őrületet, a félelmet és a zombikat...

A filmvásznon...

Francia zombik? Nous aimons!

A film sajnos nem mentes a sablonos és kifejezetten klisés jelenetektől. Benjamin Rocher és Yannick Dahan nem tudták átlépni az árnyékukat ezzel a filmmel. Nekem már eleve bajom van azokkal a filmekkel, ahol a zombik vagy élőhalottak egy-egy százas sprinter sebességével rohannak az élők után. Ráadásul azt sem értettem, hogy ha már zombi barátaink jóízűen falatoznak embertársainkból, akkor az utolsó falatokat hová a fenébe viszik? Talán a hűtőbe, meg ne romoljon a husi? Nem nagyon értem. Ráadásul az operatőr, Julien Meurice a kis- és nagytotálokat is rendesen ellőtte az űrbe, idegesítően rosszul bánt a kamerával. A karakterek unszimpatikusak és elnagyoltak, rémisztően unalmas, rossz dialógusokkal. Aki miatt érdemes nézni a filmet, az a fegyvermániás öregúr, René (Yves Pignot), aki feldobja az egész mozit, amit a többiek, Ouessem (Jean-Pierre Martins), a terhes zsaru, Aurore (Claude Perron), a két Markudi, Bola és Adewale (Eriq Ebouaney) és a "cigány", mármint José (Jo Prestia) nem tudtak megoldani...

A története is a szokásos faék...

Adva vannak a zsaruk, akik közül egyet a rosszfiúk kiiktattak, és persze vannak a gonosz bűnözők, akik egy lepukkant helyen adják-veszik a drogot, és nyírják ki az embereket, még a TV Maci megnézése előtt. Aztán beüt a krach, hiszen a fürdőben agyonlőtt drogfutár feléled. Csak úgy, kérdeznétek? Ja-ja, csak úgy...

A rendező belecsap a lecsóba...

Egy fordított "deus ex machina".

A zombik istene ránk szabadította a rágcsáló- és zabálógépeket. Az előzményeket simán kihagyta a forgatókönyv, hiszen ez szerintük lényegtelen. Ja, meg azzal munka (is) lenne. Itt most a vér és a pusztítás a lényeg.

Persze, nem kell komolyan venni a filmet, hiszen nem is arra gyártották...

Aki zombifan, az engedje el magát, és kapcsolódjon ki, ahogy az irtás folyik. Ki lesz a nyerő? Azt nem spoilerezném le, nem lenne korrekt. Ha nem lennének inkompetensek a szereplők, és egy-két karakter szerethető lenne, a film maga is egy polccal feljebb kerülhetne....

Szerintem kissé hajaz a REC című filmre, csak gyengébb kiadásban. Persze egy pörgős, gore jelenetekben nem szűkölködő film, amivel, ha ténylegesen a helyén kezeljük, nagy gond nincs...

Három csillag az alkotásnak.

Kedvenc fotelem így az új év első napján is hívogató és kényelmes...

Zöld tea és tiramisu, teljesen fogyókúrás kaja...

De a lényeg, hogy élvezzük az életet!

71 A horda  (2009)

akció | horror

Párizsban meggyilkolnak egy feddhetetlennek nem mondható zsarut. A társa azt gyanítja, hogy a Markudi testvérek által vezetett banda végzett vele. Az áldozat felesége meg van... több»

4