2018.02.06 20:58 respect the movies Olvasottság: <100x
0

80-as évekbeli klasszikus thriller

Szerintem hatalmas film! Nem is tudom hányszor láttam már, de még mindig azt kell hogy mondjam, hogy nem tudtam ráunni! Először talán úgy 20 évvel ezelőtt futottam bele a filmbe, egy videotékában és már akkor teljesen magával ragadót az a hangulat és atmoszféra amit ez a film magából áraszt! Kevés filmben éreztem akkor (és akár a mostani filmekben) ilyen erős hangulatot! A film a thrillereken belül, számomra biztos hogy benne lenne egy minden idők TOP100-as listában! Sok helyen olvastam, hogy ezt a filmet akár a horrorfilmek kategóriájába is sorolhatnánk és azt kell hogy írjam, talán ebben is van valami, még akkor is, ha jelen filmünk nem egy vérbő alkotás! A története egyszerű és mégsem...mert sok olyan dolgot találtam a filmben amin még mindig el tudnék gondolkodni, hogy akkor ez meg ez a dolog hogy is van?? és mindez talán azért is lehet, mert a forgatókönyvíró (Eric Red) és a rendező (Robert Harmon) nem mindent tár fel előttünk és mindez ad a filmnek még egy plusz jelzőt, ez pedig a misztikum! Mindezek mellett a film történetvezetése is nagyon érdekes, mert nem egy nagyon pörgős film, mégis nézeti a film magát! Színészek terén is nagyon jó lett, de mindenképp ki kell emelni egy színészt, ő pedig Rutger Hauer volt, az ő karaktere nem csak e filmben emelkedik ki, hanem szerintem a 80-as évek filmes gonoszai közt is egész szép helyezést foglalna el! Amit még mindenképp kiemelnék a filmben, az a zeneszerző (Mark Isham) munkája! Számomra példaértékű az, ahogy szinte tökéletesen passzolnak a zenei megkomponálásai egyes jelenetekhez, ezzel is még egy plusz élvezeti faktort nyújt a filmnek! Tehát nálam mindenképp kedvenc ez a film és talán egy kisebb fajta klasszikus is a 80-as évekbeli thrillerjei közt! Megtekintése erősen ajánlott a thriller műfaj kedvelőinek!

road movie | thriller

Egyik államból a másikba történő autó szállítása közben egy fiatalember egy ravasz és kiszámíthatatlan sorozatgyilkos hálójába kerül, aki sikeresen a férfire tereli a... több»

0