2018.10.26 16:57 Márton Olvasottság: <100x
1

Alighanem az egyik leggyengébb epizód Rémálom az Elm utcában az ötödik rész

Számomra a Rémálom széria ettől a résztől kezdi meg a minőségi hanyatlását! Pedig úgy érzem hogy ötlet szinten ez a fejezet sem lett volna rossz, csak hát azért voltak olyan dolgok amiket kicsit itt már "túltoltak" és voltak amiket pedig, az eddigi részekhez képest, elhanyagoltak! Amiben kicsit azt éreztem hogy sok volt: az a felesleges háttértörténet további fejtegetése! Akik mondjuk az első résztől követték eme horrorikon "megszületését, azok tudják, míg az első részben elmondták hogy ki volt Freddy és hogy miért jutott arra a sorsra amire végül az Elm utcai gyerekek szülei odajuttatták! Nekem ez anno bőven elég volt, hisz adott a karakternek egyfajta misztikus hátteret, ami még ijesztőbbé tette Freddy-t! Persze a későbbi részekben csepegtetnek még a készítők háttérinfókat róla, de ügyesen "lavíroztak" a tény és a misztikum határai közt, emiatt tulajdonképpen még mindig piszok érdekes tudott maradni a karaktere! Viszont az ötödik fejezetben annyi minden dologról rántják le azt a bizonyos leplet a készítők Freddy karakteréről, hogy tulajdonképpen alig marad bármi az eddigi részekben felépített misztikumáról (mondanom sem kell, hogy ez nekem kimondottan nem tetszett) amit még nem magyaráztak el nekünk! A másik dolog ami itt már annyira nem tetszett, hogy az egész történet és Freddy karakterét és tetteit (és ezekre még a számítógépes effektek is teljes mértékben rá is dolgoztak) abszurdok lettek! Illetve az sem nagyon jött át az ötödik etapban, hogy míg a harmadik és negyedik részek zenékben piszkosul élvezetesek lettek, itt viszont a zene teljes mértékben elhanyagolható és nem is marad emlékezetes számomra! Sajnos a karakterek Freddy kivételével gyengék vagy fásultak voltak! A harmadik, negyedik és az ötödik részt a Rémálom filmeken belül is egyfajta trilógiaként kezeltem és egyértelműen érezhető volt számomra, hogy a vége felé miként fogytak el a kreatív ötletekből és hogy miként megy át az egész, egyfajta erőlködésbe! Talán a Rémálom filmek közt, ezt a részt tartom a legkevésbé élvezhetőnek!

fantasy | horror

Freddy Krueger (Robert Englund) újra lecsap. Elsőként Alice (Lisa Wilcox) barátját öli meg, majd hamarosan elintéz mindenkit, aki a lány környezetébe kerül. Alice egyetlen... több»

1