2017.05.02 17:03 ArpiHajdu és Réci Olvasottság: <100x
3

Az Atlantisz szerintem egy méltatlanul mellőzött, klasszikus történetvezetésű Disney mese, pedig így, hogy kicsit kutakodtam utána, sok mindenben első a mesegyár történetében: első szemüveges főhős, első fontosabb afroamerikai mellékszereplő, stb. Témáját tekintve egy igen izgalmas legendát ölel fel a film, s talán csak nekem ugrott be (de nekem bizony azonnal), hogy nyolc évvel az Avatar előtt ugyan, de alaptörténetét tekintve eléggé hasonló James Cameron filmjéhez. Kezdetben az volt a problémám a mesével, hogy nem voltak szimpatikusak a karakterek, a magam részéről egyikkel sem tudtam azonosulni, hiszen vannak itt különc zsenik (sőt, a maga módján minden egyes karakter ebbe a kategóriába illeszkedik bele), valamint rosszfiúk/rosszlányok. Ám végül szerencsére árnyalódott a kép, s a történet végére már nem zavart annyira a figurák különcsége.

Egy 2001-es meséhez képest szerintem nagyon ügyesen alkották meg ennek a legendákkal övezett helynek a látványvilágát, s a róla olvasott információk teljes mértékben visszaköszönnek a látottakban: tényleg egy olyan birodalom elevenedik meg a filmvásznon, amelyet leginkább a maja városokhoz tudnék hasonlítani. Szinkronosan láttam a filmet, így csak azt sajnálhatom, hogy nem hallhattam Michael J. Fox eredeti hangját Milo Thatch megformálójaként, amire nagyon kíváncsi lettem volna. Ez azonban csak egy újabb indokot ad arra, hogy újra megnézzem. Összességében tehát: az Atlantisz véleményem szerint teljes mértékben felveszi a versenyt a mostanság sikeres Disney történetekkel, s talán csak rossz helyen volt, rossz időben, s ez az oka annak, hogy nem a legemlegetettebb darabja a mesegyárnak.

3