Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Atlantisz: az elveszett birodalom (2001)

Atlantis: The Lost Empire

Kanyi   2021. 01. 16.

Sajátos látványvilága nagyon is elnyerte a tetszésem. A történet szereplői nagyon is szeretnivalók, maga a történet pedig végig izgalmas és érdekes.

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 02.

"Elsőket" felsorakoztató Disney mese

Az Atlantisz szerintem egy méltatlanul mellőzött, klasszikus történetvezetésű Disney mese, pedig így, hogy kicsit kutakodtam utána, sok mindenben első a mesegyár történetében: első szemüveges főhős, első fontosabb afroamerikai mellékszereplő, stb. Té... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Nagyon szerettem ezt a modern mesét, sőt anno még videojátékon is játszottam. Zseniálisak a szereplők egytől-egyig, és Atlantiszt mikor megtalálják, a szavam is elállt. Kikapcsol, ellazít, legyek bármilyen idős, nekem nagyon bejövős.

Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Nagyon szép és izgalmas klasszikus Disney mese. A látvány, a történet, a zene mind-mind tökéletes. Rendkívül jó kikapcsolódás felnőtteknek és gyerekeknek is együtt. Mindenképpen érdemes megnézni ezt az Atlantiszi kalandot.

NFG   2018. 03. 24.

Az animációja sajátos, de szép! A történet kicsit furcsa, pont ezért tetszik! De a legjobban a karakterek tetszettek! Mindegyik egyedi volt és érdekes! Együtt pedig nagyon aranyos csapat!

Vágottszemű   2019. 03. 16.

Nagyon-nagyon szerettem ezt a filmet. Egy zseniális mű lett szerintem, amit minden embernek látnia kéne. Akárhányszor újranézem, megunhatatlan a film szerintem.

Deku   2017. 12. 10.

Nos igen nem minden pillanatát tudtam élvezni ennek a filmnek. Ez véleményem szerint enyhén, de erőltetettnek hatott. Semmi értelmét nem fedeztem fel ennek a filmnek.

A film látványvilágát legnagyobb részben Verne Gyula műve inspirálta, valamint a maja építészetet is tanulmányozták a készítők, mivel semmiképpen nem szerették volna, hogy a nézőkben az antik Görögországot idézze a látvány, amely a víz alá süllyedt.

A filmben sok hangeffektet használtak, amelyet a Jurassic parkhoz készítettek eredetileg (például sikolyokat Rourke utolsó jelenetében).

A forgatókönyvet Joss Whedon kezdte el írni, ám hamarosan kiszállt a projektből, s végül Tab Murphy fejezte be azt.

Az Atlantisz egyike azon kevés Disney filmeknek, amelyeknél pontosan behatárolható, hogy mikor játszódik a történet (1914-ben, az első világháború kirobbanásának évében).

Az Atlantisz az egyik első olyan Disney film volt, amelyben afroamerikai karakternek fontos szerepet szántak.