Atlantisz: az elveszett birodalom

Atlantis: The Lost Empire

2022.12.02 Eastern79

Klasszikus kaland

Véletlenül bukkantam erre a Disney mesére, és kifejezetten üdítő volt. Nem csak azért, mert mostanában szinte csak a horrorok és az erőszakos tartalmak vannak terítéken, hanem azért is, mert egy igazi klasszikus történetvezetésű sztoriról van szó, ami ráadásul egészen kalandfilmszerűre sikeredett, vagyis egy kicsit komolyabb hangnemben szól, nem csak a gyerekekhez. Atlantisz világát látványosan eleveníti meg, a karakterek is jól sikerültek, talán egyetlen hátránya, hogy egy picit rövid. Igazán hangulatos, látványos történet, és csatlakozva az előttem szólókhoz, valóban méltatlanul mellőzött mozi.

2022.11.28 Artemisia

a nap véleménye

Atlantisz nyomában

A Disney méltatlanul mellőzött műve Atlantisz legendája köré szőtt egy szívmelengető, mégis szokatlanul komoly, felnőttes hangvételű mesét. Milo Thatch, a szebb reményeket dédelgető nyelvész a helyi múzeum kazánját tartja karban, miközben az először ... Teljes kritika

2017.05.02 ArpiHajdu és Réci

"Elsőket" felsorakoztató Disney mese

Az Atlantisz szerintem egy méltatlanul mellőzött, klasszikus történetvezetésű Disney mese, pedig így, hogy kicsit kutakodtam utána, sok mindenben első a mesegyár történetében: első szemüveges főhős, első fontosabb afroamerikai mellékszereplő, stb. Té... Teljes kritika

Nagyon szerettem ezt a modern mesét, sőt anno még videojátékon is játszottam. Zseniálisak a szereplők egytől-egyig, és Atlantiszt mikor megtalálják, a szavam is elállt. Kikapcsol, ellazít, legyek bármilyen idős, nekem nagyon bejövős.

2019.05.12 Ms. Akárki

Nagyon szép és izgalmas klasszikus Disney mese. A látvány, a történet, a zene mind-mind tökéletes. Rendkívül jó kikapcsolódás felnőtteknek és gyerekeknek is együtt. Mindenképpen érdemes megnézni ezt az Atlantiszi kalandot.

2018.03.24 NFG

Az animációja sajátos, de szép! A történet kicsit furcsa, pont ezért tetszik! De a legjobban a karakterek tetszettek! Mindegyik egyedi volt és érdekes! Együtt pedig nagyon aranyos csapat!

2017.12.10 Deku

Nos igen nem minden pillanatát tudtam élvezni ennek a filmnek. Ez véleményem szerint enyhén, de erőltetettnek hatott. Semmi értelmét nem fedeztem fel ennek a filmnek.

2019.03.16 Vágottszemű

Nagyon-nagyon szerettem ezt a filmet. Egy zseniális mű lett szerintem, amit minden embernek látnia kéne. Akárhányszor újranézem, megunhatatlan a film szerintem.

2021.01.16 Kanyi

Sajátos látványvilága nagyon is elnyerte a tetszésem. A történet szereplői nagyon is szeretnivalók, maga a történet pedig végig izgalmas és érdekes.

2019.08.25 Timon

Megragadó és érdekes

Mivel Atlantisz (némileg) érdekelt engem akkoriban, megnéztem ezt a filmet, és rendkívül bejött. Közismert, hogy Atlantiszról sokféle elmélet született, melyik érte, melyik ellene szól. Konkrét vagy hiteles bizonyítékok nélkül nem is nagyon kezdeményeznének kutatóexpedíciót, itt viszont egy napló és elszántság volt szükséges ahhoz, hogy (ténylegesen) elkezdődhessen, mert már voltak előzményei. A történet erősen fantáziadús, tele van poénokkal, jó szövegekkel, valamint a zene is nagyon ott van, de a látvány (főleg, amikor a vízesésnél vannak) egyszerűen lenyűgöző. Kétségtelen, hogy ez nem a legkönnyebb történet; itt elsősorban a sci-fis elemekre utalok. Legkeményebb a végén a lövöldözés, amikor a kristályt kell visszaszerezni, meg amikor Kida egyesül a kristállyal, csak, hogy néhány példát említsek. De ezek pozitívumok, a merész húzások valósággal feldobták a történetet. Rendkívül érdekes darabnak tartom ezt a mesét.

2015.06.07 Brigusz724

Olyan érdekes, hogy "régen" még tudtak olyan mesét csinálni, aminek volt mondanivalója és értelme is. Nagyon jó az alaptörténet, izgalmas és a film képi világa is lenyűgöző.

2015.07.26 one1970

Szeretem ezt a rajtfilmet, mint ahogy az összes többi Disney-es filmet is, viszont ebben a rajzfilmben valami hiányzott számomra, de nem tudom megmondani, hogy mi, nem volt meg benne az az érzet, hogy én egy disney-es rajzfilmet néznék.

2019.06.18 Zsolti01

Nekem bejött a film. Jól meg lett írva a története, változatos világ és szerintem mindenkit magával ragad. Eléggé egyedi módon dolgozta fel Atlantiszt, de nekem tetszik.

2015.12.29 Luxury

Nagyon szép mese,aminek van mondanivalója és a látványvilága is kiemelkedő. Nekem nagyon tetszett és igazán cselekmény dús és tartalmas animációs film.