Atlantisz: az elveszett birodalom

Atlantis: The Lost Empire

A film látványvilágát legnagyobb részben Verne Gyula műve inspirálta, valamint a maja építészetet is tanulmányozták a készítők, mivel semmiképpen nem szerették volna, hogy a nézőkben az antik Görögországot idézze a látvány, amely a víz alá süllyedt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben sok hangeffektet használtak, amelyet a Jurassic parkhoz készítettek eredetileg (például sikolyokat Rourke utolsó jelenetében).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyvet Joss Whedon kezdte el írni, ám hamarosan kiszállt a projektből, s végül Tab Murphy fejezte be azt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Atlantisz egyike azon kevés Disney filmeknek, amelyeknél pontosan behatárolható, hogy mikor játszódik a történet (1914-ben, az első világháború kirobbanásának évében).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Atlantisz az egyik első olyan Disney film volt, amelyben afroamerikai karakternek fontos szerepet szántak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Atlantisz volt a Disney egyik első olyan animációs filmje, amelyben megpróbálták alkalmazni az internetes marketinget is promózás céljából.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Sütit szinkronizáló színész, Jim Varney nem sokkal a film befejezése előtt halt meg tüdőrákban. Szinte minden sorát sikerült felvenni, kivéve azt, amelyik úgy kezdődik, hogy "Én nem vagyok a szavak embere...". Ennél a jelenetnél Steve Barr adta a hangját Sütinek. A filmet egyébként Varney emlékének ajánlották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Audry először felbukkan, lehet látni, hogy nagyban rágózik. Ezzel csak az a baj, hogy 1914-ben még nem rágózhatott, mivel azt csak 1928-ban találták fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Milo a hajón tengeribetegségben szenved, azt mondja: "Répa? Miért csak répa jön ki, mikor azt nem is ettem?" Ez a sor nem szerepelt a forgatókönyvben, Michael J. Fox improvizálta. Ez már csak azért is érdekes, mert a színész valójában allergiás a répára.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Marc Okrand, aki a filmben az atlantisi nyelv létrehozásáért felelt, korábban a Star Trek című sorozat vulkáni és klingoni nyelvét alkotta meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egyike azon kevés Disney-produkciónak, amelyben egy karakter dohányzik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Milo Thatch volt az első animált férfi hős a Disney-filmek történetében, aki szemüveget hordott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Preston Whitmore-t eredetileg Lloyd Bridges szinkronizálta volna, csakhogy a színész nem sokkal a felvételek előtt meghalt.Szerző: ArpiHajdu és Réci