2018.11.04 10:29 Márton Nézhetetlen Olvasottság: <100x
1

Mellényúlt Rob Zombie  a Halloween folytatásával

Számomra értékelhetetlen lett Rob Zombie rendező és forgatókönyvíró második "Halloween" filmje! Komolyan mondom semmi pozitívumot nem tudtam találni benne, mégis a legfájóbb, hogy képes volt a rendező eme horrorjának azt a címet adni, hogy Halloween 2. Már a 2007-ben bemutatott Rob Zombie féle Halloween filmmel is voltak komoly problémáim, de abban azért voltak dolgok amiket tudtam értékelni, nem úgy mint itt! A rendezőnek sikerült ebből a "Halloween" filmből mindent kilúgoznia, amit bármelyik rajongó szerethetett az eddigi részekből és ez azért nagy szó! Kezdve a fontosabb karakterekig, a hangulatig, a zenékig, a félelemkeltésig és maga az egész Halloween filmeket körülölelő esszenciáig! Mindezek hiányában kapunk egy ultra erőszakos darabolós slasher moslékot, Zombie egyedi látásmódjával megspékelve! Már az a tény hogy drága rendezőnknek sikerült egy filmben belül az egész Halloween széria három legfontosabb karakterét minősíthetetlenül lesüllyesztenie oly mocsokba hogy rájuk sem lehet ismerni, megbocsáthatatlan bűn volt! Laurie és dr. Loomis karaktere nem csak hogy idegesítőek voltak, de annyira eltértek az eddig látott részektől, hogy egyszerűen én nem tudtam megbarátkozni velük! Myers karakterét is sikerült elrontania, ezekkel a teljesen felesleges fehér lovas víziókkal és a család egyesítési dolgaival! Komolyan mondom, ennél még a 82-es Halloween 3 is jobban tetszett, még akkor is ha egyik kedvenc horror karakterem abban a részben nem is szerepelt! Halloween filmek rajongóinak egyáltalán nem ajánlom, a horrorfilmek szerelmeseinek is pedig csak azoknak, akik megtudnak barátkozni egy értelmetlen mészáros slasher horrorral, amiben temérdek mennyiségű gore jelenetet pakoltak bele!

horror

Úgy tűnik, miután Laurie-nak sikerül végeznie a sorozatgyilkos Michael Myersszel, Haddonfieldben végre fellégezhetnek az emberek. A lány kórházba kerül, az orvosok próbálnak... több»

1