2024.01.05 00:31 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

Szerintem ez nem volt jó!

Brandon Vera mint filmszínész?

Na ne!

Fülöp-szigeteki apokalipszis!

Hát annyira nem nyerte el a tetszésemet!

Miért?

A sztori igencsak sekélyes és semmitmondó...

Először is...

Nem nagyon voltak előzmények senkiről és semmiről.

Miért is volt hősünk, Emon (Brandon Vera) börtönben?

Mit csinált, miben vett részt?

Majd egyszer csak a semmiből kitör egy járvány, és jó ázsiai módra ezek a zombik valamilyen fura „indíttatásból” csak ölni akarnak.

Nem falatoznak, nem esznek agyakat, nem kell a friss vér sem, csak megharapnak, és utána mennek tovább...

„Természetesen” iszonyatos sebességgel haladnak, és szinte nincs előlük menekvés...

Hát hol van a katonaság, hol vannak a rendfenntartó erők?

Emon, ahogy kiszabadul a börtönből, rabtársával, Timoy-al (Pepe Herrera), akinek nincs senkije, elindul a volt kommandós családját megtalálni.

És itt sajnos megint előhozakodom az unalmassá váló rohangálásról a szűk folyosókon, ahol szinte mindig félhomály, vagy sötét van. Először a börtönben, majd a férfi családjának a házában...

Kifejezetten rossz a CGI technológia is, azért 2023-ban már többet várnék még egy ZS kategóriás filippínó mozitól is.

Sajnos a színészi teljesítmények is olyanok voltak, mint maga a mozi.

Unott, semmitmondó, fásult, sekélyes.

És nagyon amatőr...

Nem találtam olyan momentumot, amire fogok majd emlékezni, vagy fel tudom majd idézni napok, netán hetek múlva...

A feleség szerepében felbukkanó Sheryl (Mary Jean Lastimosa) egy tényleg gyönyörű nő, de sajnos ez nem jelenti azt, hogy a színészi mesterséget is profi szinten űzi!

Joey De Guzman egy felejthető és nagyon közepes (vagy inkább gyengécske), klisés és felejtős mozit készített...

Hiányzott az izgalom, a sztori és a színészek játéka, tehát a mozi sava-borsa. Így pedig nem is lehetett sikeres a film!

A zombik legalább jól „mutattak”, bár én magam a mai napig nem értem, miért kell a zombiknak egyből sárgás arcúnak és rohadt fogúnak lenni, mikor a „halottak” többsége egy-két egy napos volt!

Brrrrr...

Ez is egy hiba, amire figyelhettek volna...

Mo Ze azért a kamerákat tűrhetően kezelte, és tetszett benne néha a found footage érzés, ami persze számomra egy kis pozitívum!

Sajnos sokkal több „töltet” és élmény nem nagyon volt a filmben!

Láttam, okultam belőle, és ennyi!!!

Plusz tagalog nyelven érdekes volt meghallgatni!

Az IMDb-n 408 vélemény után 5,1/10-es, a TMDB-n 12 értékelés után 62%-on áll a film.

Hársfa tea és házi sós sütemény...

Ja, nálam ez kettő csillag és 47%!!!

Mert így jó zombulni!

Már persze egy tisztességes filmen! A kedvenc fotelemben!

66 Day Zero  (2022)

akció | horror

Amikor a társadalom összeomlik egy erőszakos járvány miatt, amely élőhalott szörnyekké változtatja az áldozatokat, egy volt elitkatona megszökik a börtönből, hogy megtalálja... több»

1