A kaptár: A halál szigete

バイオハザード:デスアイランド

2023.07.24 kabel

Technikailag gyenge

Ez nem sikerült túl jól. A film bedob ismert, megölhetetlen karaktereket a zombik által elfoglalt Alcatrazba, ahol ugyanazt a jelenetet kell néznünk egyfolytában. Hőseink zombikat lőnek, majd néha elfelejtenek jól lőni, majd egy másodperccel később újra tűpontosan céloznak. A köztük lévő dialógus annyira karaktermentes, hogy kb. annyi személyisége van mindegyiknek, mint egy uborkának. Az igazán közhelyes és túltolt beszélgetést a főgonosz kapja, mely bár az egyetlen érdekes eleme a filmnek, nevetségesen klisés. Az animáció volt talán az egyetlen ok, amiért ránéztem a filmre. Sajnos elég vegyesre sikerült, a karaktermodellek kidolgozottsága változó, Leon és Jill modelljei jóval részletesebbek, mint a többieké, olyan, mintha a többit egyenesen egy játékból exportáltak volna. Az akciójelenetek animációja kissé súlytalannak hat, amikor a karakterek ugranak, olyan, mintha nem lenne momentum mögötte, és sokszor a hangeffektek sem elég jók, hogy a mozgásoknak teret adjanak. Nyilván nem igazán történik semmi grandiózus a filmben, nem próbálnak meg új témát boncolni, vagy ne adj' Isten új karaktereket bevonni és helyszínt váltani. Olyan, mintha egy unalmasabb tévéepizódot néznénk inkább.