A negyedik záradék

A negyedik záradék

The Fourth Protocol

1968 júliusában a Szovjetunió és az Egyesült Államok szerződést kötöttek arról, hogy megállítják a nukleáris fegyverek használatának terjedését. A nagyhatalmak négy titkos záradékot is fűztek az okmányhoz, melyek közül a legtitkosabb és legveszélyesebb az utolsó. Közben Moszkvában a KGB irányítója, Govorshin tábornok Auróra néven tervet dolgoz ki az utolsó cikkely megszegésére és a titkos fegyverek összeállítására. Az akcióról tudomást szerez a másik oldal is és Angliában John Prestont, a neves kémelhárítót állítják rá az ügyre.

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1987.03.19.
Michael Caine
Pierce Brosnan

2018.10.28 KingPin

Ajánlom elolvasni a könyvet, izgalmasabb és több fontos részletre kitér, de a filmre sem lehet panaszunk, igazán jól megírt, remek thriller. Caine és Brosnan alakítása sokat emel a minőségén, így egy kicsivel átlagon felüli, jó kémfilmnek mondanám.

2016.07.28 spikeZ

Propagandisztikus üzenetű, tipikus hidegháború utáni thriller. Az egyik oldalon a jók, a másikon a rosszak. Ez így elég kevés egy jó filmhez, ennek megfelelően ez a film is (a nagy nevek ellenére) már az elején unalomba fullad.

A negyedik záradék (1987) a negyedik film, amit Frederick Forsyth könyvéből adaptáltak. A korábbi három, A sakál napja (1973), Az Odessa ügyirat (1974) és A háború kutyái (1980).Szerző: rbernadett