Videók

Jutka még nincs tizenhat éves, de már kétszer maradt egyedül. Először az anyja adta intézetbe, majd nevelőszülei meghaltak. A lány Pestre jön és a lőrinci fonóban kezd dolgozni. A kemény fizikai munkát szórakozással, mozival, bulikkal, sörözéssel piheni ki. Fiúk, szerelem, terhesség követik… Több

Rendező: Erdőss Pál
Forgatókönyvíró: Kardos István
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1983.03.01.

2018.10.13 kounicakhaha Nézhetetlen

A téma nem igazán fogott meg, bár a színészek nagyon jól átadták a karaktereik mélységeit, ami pedig még mondjuk tetszett is, az a cselekmény felépítése. Jól van megírva, jók a párbeszédek. Csak épp nekem kicsit érdektelen volt.

2017.08.30 rissa

rideg, hideg és mégis emberi, borzongató és nagyon jó film

2016.11.20 Bernie

egy fiatal lány szerencsétlen életének nyers és keserű bemutatása, akinek a sorsa előre meg volt írva, bármennyire is küzdött ellene. nagyon jó a nem hivatásos színész szereplők realisztikus játéka, sok jelenet improvizált volt. cinéma vérité a szó szoros értelmében

2015.11.18 bocerkaa Nézhetetlen

Elképesztően rideg film, ami engem szabályosan ledöbbentett. Elképzelésem sem volt, hogy egy magyar film ennyire ütős is tud lenni. Tetszik, hogy szakított a konvenciókkal és mert másmilyen lenni. Több ilyen kellene.

A film 1983-ban elnyerte Locarnoban a fődíjat, az Arany Leopárdot, ill. az 1983-as Magyar Játékfilmszemlén a főszerepet játszó Ozsda Erika a szakmai zsűri színész-díját is megkapta.Szerző: GaEnik