Szörnyen boldog Halloween

Szörnyen boldog Halloween

Dia de Muertos

Salma mindent tűvé tesz, hogy megtalálja szüleit, akik csecsemőkorában magára hagyták őt. Több éves sikertelen próbálkozás után a kezébe kerül egy szülővárosa történetéről szóló könyv. Végre felcsillan a remény, és talán megtudhatja, kik a vérszerinti felmenői. A kutakodásban két… Több

Ország: Mexikó
Premier (HU): 2019.10.24. | Telekom TVGO (2020.10.22.)
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2020.10.23 DarkMoss

Nagyon megpróbálták és tényleg hosszú éveket dolgoztak vele, de sajnos a hatalmas gigastúdiók alkotásain edzett nézőközönség igényeit egy ilyen színvonalú munkával nem igazán lehet kielégíteni.

2020.09.15 michal

Teljesen felesleges összehasonlítani a Cocóval, mert érződik rajta, hogy sokkal kevésbé amerikai módon közelíti meg a mexikói kultúrát, kicsit adottabbnak vesz tényeket - ettől még nem a legjobb rajzfilm, amit valaha láttam.

2020.04.30 Csaba

Azt hiszem, hogy nem tudok kinőni az egész estés rajzfilmekből, de ennek majdnem sikerült elérnie, hogy nagyon unjam. Viszont azt nem tilthatom meg a gyereknek, hogy nszeresse, úgyhogy neki tetszett.

A film összbevétele 3 597 993 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 081 280 forintot termelt.

A filmet eredetileg 2017-ben mutatták volna be, abban az évben, amikor a Pixar Coco-ját, ám a mexikói filmstúdió nem tudott volna versenyre kelni a Pixar marketingbüdzséjével, így elhalasztották a premiert. Ez a film egyébként előbb kezdett el készülni: már 2004-ben tervben volt, ám pénzhiány miatt folyamatosan tolódott. A Pixar csak 2011-ben kezdett el dolgozni a Coco-n, ami eredetileg ugyanezt a címet viselte volna (Dia de Muertos), ám szerzői jogi kérdések miatt megváltoztatták. Szerző: Varga_Júlia