E.T. A földönkívüli

E.T. the Extra-Terrestrial

John Roesch azt nyilatkozta, hogy egy nedves pólót kent be jello-val ahhoz, hogy E.T. lépteinek hangját létrehozza.Szerző: Archívum

1982. június 27-én Steven Spielberg személyesen vetítette le a filmet Ronald Reagan elnöknek és Nancy Reagan First Lady-nek.Szerző: Archívum

A feltűnő orvosok és nővérek valóban a sürgősségi osztály alkalmazottai.Szerző: Archívum

A filmtörténet legsikeresebb filmjeként tartották számon egészen addig, amíg a szintén Steven Spielberg által készített Jurassic Park (1993) nem vette át a vezető helyet. Érdekesség, hogy ez pontosan 11 évvel később, ugyanazon a napon, június 11-én jelent meg. Szerző: Archívum

Mosómedve, tengeri vidra és lovak hangja is keveredik az E.T. által kiadott hangokban.Szerző: Archívum

E.T. hangját Pat Welsh szolgáltatta, egy idős nő, aki Kaliforniában, a Marin megye területén élt.Szerző: Archívum

Melissa Mathison akkor 10 esztendős fiát is magával vitte minden forgatási napra.Szerző: Archívum

A film 10 millió dolláros költségvetésből készült el. Szerző: Archívum

Spielberg is hozzá járult E.T. hangjához, az ő beszédét is keverték annak készítése során. Szerző: Archívum

A filmben utalás található arra, hogy E.T és Yoda (Csillagok háborúja) egy bolygóról származnak. Látszólag ugyanis felismerik egymást. Szerző: Archívum

Harrison Ford későbbi felesége, Melissa Mathison írta le a film történetét, miközben Spielberg tollba mondta neki.Szerző: Archívum

E.T. fő szinkronhangján kívül 16 másik színész és különböző állatok hangját is keverték, hogy a lény valóban földönkívülinek tűnjön.Szerző: Archívum

Bár a pletyka úgy tartja, valójában nem az E.T. volt a product placement kialakulását megindító film. Korábban is volt már rá példaSzerző: Archívum

Amerikában zöld színű VHS kazettán jelentették meg a filmet, hogy ki lehessen szűrni a kalózkodást.Szerző: Archívum