E.T. A földönkívüli

E.T. A földönkívüli

E.T. the Extra-Terrestrial
Drew Barrymore

E.T., a békés szándékkal érkező földönkívüliek egyik példánya véletlenül a Földön ragad. Ijedten és zavartan, titokban figyeli az emberek világát, amíg a tíz éves Elliot fel nem fedezi. Kezdeti félelmüket leküzdve összebarátkoznak, és Elliot bevezeti E.T.-t a földi élet rejtelmeibe és a felnőttek… Több

Premier (HU): 2022.09.08.
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2021.05.10 stewie_griffin_2005

Jó és aranyos film, Spielberg rendezői munkája látszik rajta, jók a snittek. Ez a film félig-meddig gyerekfilm, ezért sem dobtam el az agyamat már annyira, mikor legutóbb megnéztem.

2019.05.16 Yosihiro

E.T.

A földönkivüliekkel foglalkozó filmek közül az hiszem ez az alkotás mindenképp ott van a toppon. Most sikerült újra megnéznem a régi szinkronnal és semmi extrával mert úgy gondolom egy film akkor is "igazi" marad ha nem újítják fel. Söt az eredeti mindig jobb :) Remek rendezés tökéletes történe és gyengébb szinészi alkotások mellett is egy remek filmet kapunk amiben a családi konfiktus mellet némi romantika , izgalom feszültség és az elmaradhatatlan idegen lények sem hiányoznak. E.T. nagyon jól kialakított figura. Kicsit ijesztö de mindenképp egy szerethetö figura. Az érzelmek magas foka amit a film ad egy ember és földönkívüli között ez igazán jól sikerült. A film rendezése végésa forgatókönyve egy mestermunka de ezzel nem akarok senkit kiemelni mert a filmvásznon minden nagyon jól látszik. A kornak megfelelö technikával egy olyan szórakoztató filmet kapunk ami egyben elgondolkodtató is. A hangi effektek és a zene szerintem lenyügözö. Ez a film öt csillagnál kevesebbet nem kaphat. A színészi alakításokat nem is vettem figyelembe mert a történet maga olyan erös hogy a szerplök ezt nem tudták elrontani, de a E.T figurája azt hiszem egy etalon lett. Mindenkinek jó szórakozást kívánka ha újra megnézi vagy majd csak most fogja megtekinteni ezt a filmet nem fog csalódni. Üdv Yosi

Azért gyermekkoromban sem dobtam el az agyam,mikor megnéztem,és tavaly újranéztem....Hát.... Inkább hagyjuk.Mai szemmel,kissé nevetséges szituációk,logikátlanságok tömkelege hemzseg a filmben.A kis gúnárnyakú mindíg megmenekül.Végül hazamegy.Namármost.Szerintem jó helyen van otthon,maradjon is ott!

2019.01.31 dailyfilmsan

Spielberg mester keze aranyat ér, amihez hozzá ér az jó lesz. Persze ezt agyban befolyásolja az is hogy jól megválasztja munkáit. Az E.T. szerintem mindenkiből kihozza a gyereket. Izgulunk és izgünk-mozgunk a helyünkön azért, hogy a kis földönkívüli ... Több

2019.08.30 Timon

Imádom a történetet,rendkívül mély és drámai az atmoszférája,és ezenkívül a karakterek is szerethetőek. E. T. pedig aranyos,mint mindig.

Ez a film sikeresen megjelent a 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című listán.Szerző: Norbi

A film költségvetése 10,5 millió dollár volt és jelenleg 793 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Sokan úgy gondolják, hogy keresztény allegóriákat is tartalmaz a film. Spielberg szerint ez csupán a véletlen műve. Ezt azzal indokolta meg, hogy amennyiben valóban szándékosan tett volna ilyet a filmbe, azt a hithű zsidó anyja sosem bocsájtotta volna meg neki.Szerző: Archívum

A forgatókönyvet a Columbia stúdiónak írták meg egy másik script-el párhuzamosan, amely szintén földönkívüliek látogatásáról szólt. A Columbia nem akarta mind a kettőt elkészíteni, így dönteniük kellett, melyiket választják. A másik forgatókönyv a Starman (1984) volt. Arra esett a választásuk. Így az E.T végül az Universal Pictures-nél landolt. Szerző: Archívum