Vissza a jövőbe

(Back to the Future)

Bogi87  2016. 05. 28.

Igazi klasszikus, számtalan alkalommal láttam gyerekkènt, a mai napig imádom. Egyik legjobb időutazós film.

Maddy  2015. 01. 23.

Nagyon jó film! Izgalmas, remek trükkökkel és humorral ellátva. Michael J Fox pedig egy tehetsége színész, ezért szerintem nagyon jól állt neki ez a szerep. Valahogy illik hozzá. :)

ukla  2016. 04. 25.

Egy nagyszerű trilógia első darabja amit szerintem minden jó izlésü ember ismer.
Egy igazi sci fi film ami nagyszerű történetvezetéssel rendelkezik.És egyben nagyszerü kaland is.
A látvány kortalan, simán nézhető.A szinészek nagyon szórakoztatók és a sminkelésük nagyon jók.

ArpiHajdu és Réci  2016. 06. 08.

Nagyon szeretem ezt a filmet, rengetegszer láttam, de napjainkban is akármikor megnézném, annyira szórakoztató. Ebből is annyi szállóige származik, hogy nem lehet számon tartani, ügyesen megírt forgatókönyv, valamint a zene is kiváló.

HercegPeter  2016. 12. 04.

Tudom, hogy sokaknak kultusza van ennek a filmnek, de nekem nem. Aláírom, hogy jópofa és élvezhető, de nem az a fajta alkotás, amiért rajongani tudnék. Christopher Lloyd viszont tényleg szenzációs.

Lea Thompson
Claudia Wells
James Tolkan
Claudia Wells
Smoking Barrels: Vissza a jvövőbe
Összességében Zemeckis egy kiváló alkotást tett le az asztalra, nem lehet elégszer látni! Zseniális vígjáték, tökéletes kikapcsolódás, Delorean-t nekünk minél többször!
Movieaddicts: Ahová megyünk, ott nincs szükségünk utakra
Az ünnepélyes reissue több szempontból is kihagyhatatlan, nem csak azért mert sokunk számára felhőtlen gyermekkori emlékeinket idézi, hanem azért is, mert a képzeletbeli időutazást újranézve valóban átléphetjük az idő korlátait, és a kényelmes mozi székben ülve egészen 30 évet utazhatunk vissza az időben.
Filmtekercs: A visszatérés napja: Ütős nyitány
Robert Zemeckis 1985-ben elkészítette az év legsikeresebb filmjét, melyet két folytatás is követett. A Vissza a jövőbe többszörösen is kiállta az idő próbáját, egy egész generációnak adott idéznivalókat, akik ma, 2015. október 21-én Marty és Doc visszaérkezését ünneplik a jövőbe szerte a világon.

A 30. évforduló alkalmából, a filmhez készítettek egy videó játékot is.

(Bthewatcher)

A filmhez 2002-ben és 1987-ben is készítettek szinkronizálást.

(Bthewatcher)

Magyarországon, körülbelül két évvel később mutatták be a mozikban mint az Egyesült Államokban.