Vissza a jövőbe (1985)

Back to the Future
Vissza a jövőbe
Igazi klasszikus, számtalan alkalommal láttam gyerekként, a mai napig imádom. Egyik legjobb időutazós film.
91%384 rajongó3225 szavazat

FILMINFÓ

Amerikai Egyesült Államok
Szerintetek: 10+    |  116"
Premier (HU): 2015.10.15.
Kaland | Vígjáték | Sci-fi

A fiatal Marty McFlynak, mint minden átlagos tinédzsernek, átlagos gondjai vannak a mindennakpokban. Egyvalami azonban megkülönbözteti őt a többiektől. Egyik legjobb barátja, Doki egy megszállott tudós, aki egy sportkocsiból valóságos időgépet épít. Dokit azonban halálos támadás éri az egyik… több»

vajafejeden   2022. 03. 02.

Régi nagy kedvenc ez a film. Igazi retró hangulat, csipetnyi fantázia, örök poénok, mindenki magára ismerhet a középiskolás csetlés-botlásaiban.

Bogi87   2016. 05. 28.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 08.

Nagyon szeretem ezt a filmet, rengetegszer láttam, de napjainkban is akármikor megnézném, annyira szórakoztató. Ebből is annyi szállóige származik, hogy nem lehet számon tartani, ügyesen megírt forgatókönyv, valamint a zene is kiváló.

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Alapfilm. Nagyon ötletes történet és remekül meg van rendezve. Az elejétől a végéig leköti az ember figyelmét.

Shelby07   2018. 01. 06.

Egy nagyon szórakoztató időutazós film, ami megragadja az ember figyelmét és lenyűgöző, hogy már akkor milyen találmányokról álmodoztak az emberek. Minden esetre érdemes megnéznie annak, aki szereti a régebbi filmeket és nem ragaszkodik a mai modern technikával megoldott filmekhez!

Deku   2017. 07. 07.

Régen nagyon futurisztikus volt ez a film ma már viszont megmosolyogtat, hogy miket kitaláltak akkoriban. Viszont maga a történet nagyon szerethető és szórakoztató volt.

Yosihiro   2015. 05. 03.

Hát akin még nem látta az is biztosan meg fogja nézni hiszen egy klasszikus sorozatról van szó. A történet jó akár lehetne sci-fi-be illó de maradjunk egy jó kalandnál :) Ajánlom mindenkinek ! Üdv Yosihiro

Eleinte egy majmot szántak Doki legjobb barátjául, ám végül Einstein szerepére egy katalán pásztorkutyát választottak.

A 30. évforduló alkalmából a filmhez készítettek egy videojátékot is.

(Archívum)

A filmhez 2002-ben és 1987-ben is készítettek szinkront.

(Archívum)

Magyarországon körülbelül két évvel később mutatták be a mozikban, mint az Egyesült Államokban.

(Archívum)

A filmet körülbelül 20 millió dolláros költségvetésből fedezték, azonban ennek a húsz szorosát, 400 millió dollárt hozott be.

(Archívum)

Robert Zemeckis 1985-ben elkészítette az év legsikeresebb filmjét, melyet két folytatás is követett. A Vissza a jövőbe többszörösen is kiállta az idő próbáját, egy egész generációnak adott idéznivalókat, akik ma, 2015. október 21-én Marty és Doc visszaérkezését ünneplik a jövőbe szerte a világon. több»