Vissza a jövőbe (1985)

Back to the Future

PadmeAmidala   2021. 04. 26.

Nekem a kedvenc filmem

Szerintem a 2. résszel együtt minden idők legjobb filmje. Csodálkozom azokon, akiknek nem tetszik. Igazából ez az első rész a legtökéletesebb, de a második is nagyon jó. A harmadik már picit gyengébb.

Bogi87   2016. 05. 28.

Igazi klasszikus, számtalan alkalommal láttam gyerekként, a mai napig imádom. Egyik legjobb időutazós film.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 08.

Nagyon szeretem ezt a filmet, rengetegszer láttam, de napjainkban is akármikor megnézném, annyira szórakoztató. Ebből is annyi szállóige származik, hogy nem lehet számon tartani, ügyesen megírt forgatókönyv, valamint a zene is kiváló.

Deku   2017. 07. 07.

Régen nagyon futurisztikus volt ez a film ma már viszont megmosolyogtat, hogy miket kitaláltak akkoriban. Viszont maga a történet nagyon szerethető és szórakoztató volt.

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Alapfilm. Nagyon ötletes történet és remekül meg van rendezve. Az elejétől a végéig leköti az ember figyelmét.

Shelby07   2018. 01. 06.

Egy nagyon szórakoztató időutazós film, ami megragadja az ember figyelmét és lenyűgöző, hogy már akkor milyen találmányokról álmodoztak az emberek. Minden esetre érdemes megnéznie annak, aki szereti a régebbi filmeket és nem ragaszkodik a mai modern technikával megoldott filmekhez!

Thibo84   2016. 06. 14.

Számos időutazós film készült, de csak ez a trilógia amit akár többször is megtudok nézni. A könnyed humorával, a remek zenéjével magával ragad, és nem beszélve arról, hogy nagyon oda figyeltek a téridő kontinuum alakulására is, ha valakik belepiszk... több»

Eleinte egy majmot szántak Doki legjobb barátjául, ám végül Einstein szerepére egy katalán pásztorkutyát választottak.

A 30. évforduló alkalmából a filmhez készítettek egy videojátékot is.

(Archívum)

A filmhez 2002-ben és 1987-ben is készítettek szinkront.

(Archívum)

Magyarországon körülbelül két évvel később mutatták be a mozikban, mint az Egyesült Államokban.

(Archívum)

A filmet körülbelül 20 millió dolláros költségvetésből fedezték, azonban ennek a húsz szorosát, 400 millió dollárt hozott be.

(Archívum)

A film a legjobb effektekért járó Oscar-díjat zsebelte be.

(Archívum)

A filmet az imbd-n az emberek megszavazták a 47. helyre a minden idők legjobb filmjei listán.

(Archívum)

A repülő autó is létezik már, de még nem lehet megvenni, és az utakon sem látható még ilyen.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A trilógiából készült 1991 és 1993 között egy animációs sorozat is gyerekeknek.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A Red Hot Chili Peppers tagja, Flea is feltűnik a trilógiában.

(hszpp)

Összességében Zemeckis egy kiváló alkotást tett le az asztalra, nem lehet elégszer látni! Zseniális vígjáték, tökéletes kikapcsolódás, Delorean-t nekünk minél többször! több»

Az ünnepélyes reissue több szempontból is kihagyhatatlan, nem csak azért mert sokunk számára felhőtlen gyermekkori emlékeinket idézi, hanem azért is, mert a képzeletbeli időutazást újranézve valóban átléphetjük az idő korlátait, és a kényelmes mozi székben ülve egészen 30 évet utazhatunk vissza az időben. több»

Robert Zemeckis 1985-ben elkészítette az év legsikeresebb filmjét, melyet két folytatás is követett. A Vissza a jövőbe többszörösen is kiállta az idő próbáját, egy egész generációnak adott idéznivalókat, akik ma, 2015. október 21-én Marty és Doc visszaérkezését ünneplik a jövőbe szerte a világon. több»