dailyfilmsan   2019. 03. 04.

Rosszabbra számítottam, de azért reménykedtem hogy Tim Allan-nel, Sigourney Weaver-rel és Alan Rickman-nel azért nem lesz annyira szőrnyű és nem is volt az. Meglepett a maszk, a technika amivel dolgoztak nagyon mutatós volt. Külön tetszett hogy kifigurázta az összes galaktikus témában induló TV-s és mozis darabot egyben. Fő célpontja azért a Star Trek volt ehhez kétség nem férhet. Nekem bejött , de szerintem mindenki meg tudja nézni legalább 1x, még az is aki nincs oda a paródiákért.

titra   2015. 05. 23.

Annyira nem is kell ismerni hozzá a Star Treket, simán jönnek a poénok, kb . ahogy az Űrgolyhókhoz sem kell Star Warst nézni. Vicces, és nem is annyira idétlen, pont olyan mint amilyennek egy paródiának lennie kell. Azóta is jobbra dőlök a nevetéstől.

Buborék   2015. 06. 29.

Hatalmas egy film. Van benne kaland, akció, humor, minden ami kell! A történet jól ki van találva, a rendezés is kiváló! Nekem tetszettek a színészek is! Többször nézhető!

Kriszta   2015. 05. 20.

Nekem ez a tökéletes szombat délutáni film. Kicsit vicces, kicsit űrhajós, kicsit Star Trekes, számomra meglehetősen szórakoztató. Kicsit nagyobb gyerekeknek is nyugodtan adható (a főgonosz karakter a nagyon kicsi gyerekeknek lehet hogy egy kicsit erős)

gerda   2014. 11. 09.

Aki szereti a sci-fit és a paródiákat, annak biztosan be fog jönni ez a film. Ahhoz viszont, hogy értsük a poénokat, ismerni kell a régi Star Treket. Ennek hiányában is élvezhető, csak nem nyújtja a maximumot. Egyébként vitathatatlanul rétegfilm, a megcélzott réteg viszont maximálisan elégedett lehet.

A történet eléggé butus, a főgonosz és a kivitelezés eléggé fapados, minden pozitív vonása ellenére én továbbra is egy kihagyott ziccernek tartom ezt a vígjátékot. több»

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Tim Allen nagy Alien (A nyolcadik utas: a Halál, 1979) rajongó. A forgatás során több Alien-szobrot is aláíratott Sigourney Weaverrel.

(ps)

A film eredetileg sokkal sötétebb és brutálisabb lett volna, de végül inkább a könnyed humor irányába ment el a rendező.

(ps)