Deadpool

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 10.

Kortól független, csaj ajánlani tudom. Minden megvan benne ami kell. Ryan nagyon jól magára formálta a bolondos karaktert, arról nem beszélve, hogy kemény munkával szó szerint bele edzette magára Deadpool ruhájába. A film cselekménye, story-ja jól ki lett találva és amit a rendező megálmodott azt a vászonra nagyon szépen ráfestették. Látványban gazdag, a mellékszereplők jól hozzák le a szerepeiket és Deadpool amikor, ahogyan mondja a poénokat azt nagyon eltalálták.

dulkap   2016. 02. 11.

Hát nem tudom, hogy idén melyik film fogja ezt felülmúlni nálam szórakoztatásban ezt a filmet. Tökéletes egyensúlyban van a kitűnő ironikus humor és a látványos akció. Sőt a szerelmi szál is stílusos és jól elővezetett, hogy ne legyen csöpögős. Nincs bajom a korábbi Marvel filmek többségével, de ez mindet kenterbe veri, valószínűleg pont azért, mert nem családbarát mozi. Ebből nem hiszem, hogy lesz iskolatáska vagy tolltartó. Külön pluszpont, hogy az eredetfilmektől eltérően itt nem másfél óra eredet és 20 perc akció volt, hanem már az elejétől vegyítették az akciót és a múltat. Nem állítom, hogy hibátlan a film, de ettől még zseniális és simán bírtam volna még nézni. Rengeteg jó utalás és poén, persze a mocskos és morbid formában, de már nagyon rég kellett egy ilyen superhero film. A szinkront se éreztem vészesen rossznak és szerencsére a fordításba sem erőltettek bele igazán magyaros poénokat. Szóval veszettel mocskos és kegyetlenül szórakoztató film, ami simán kultfilm lehet.

indingo   2017. 04. 10.

Azt elismerem, hogy végre egy karakteres szuperhőssel állunk szemben, de annyira nem éreztem eget verően humorosnak a csávót. És rájöttem, hogy Ryan Reynoldsnak sok minden nem áll jól.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 08.

Elsőként arra voltam kíváncsi, hogy miért szeretik ilyen sokan ezt a filmet, s mitől van ekkora hype a Deadpool körül? Megmondom őszintén, hogy egy darabig csak az tetszett benne, hogy ügyesen mozgatta a két idősíkot, amely egy ponton találkozott, majd onnan jutott el a végére. Speciel arra nem számítottam, hogy egy állandóan beszólogatós, a "hú de laza és menő csávó vagyok" karakterrel el lehet adni egy filmet, de a végére sikerült. Ryan Reynolds biztos imádta ezt a szerepet, talán a skatulyájából is ki tud törni ezek után. Az akciójelenetek ügyesen kidolgozottak és pörgősek voltak, ám helyenként, amikor a film történetmesélős jellege került előtérbe, akkor bizony akadtak unalmasabb periódusok, s helyenként azt éreztem, hogy csak a beszólogatások miatt van szükség az egész jelenetre. A legnagyobbakat egyébként a stáblistán nevettem. Szórakoztató film a Deadpool? Nagyon is, az idei vígjáték felhozatalból még ki is emelkedik. Megreformálná a szuperhősfilm zsánerét? Aligha, de észre lehetett azt is venni, hogy nem ez a célja. Érezni lehet az egész filmen, hogy a szuperhős-filmek minden egyes gyermekbetegségét megpróbálja kifigurázni, gúnyt űzni az egészből, miközben ugyanarra a sémára épül. Paródia, sőt, talán jobb is, mint egy átlagos paródiafilm, de ennél nem több, s nem is kevesebb.

Bogi87   2016. 05. 27.

A film számomra inkább vulgáris, mint vicces. Van benne 1-2 jó poén, de összességében többet vártam tőle.

T. J. Miller
Ed Skrein
T.J. Miller
Ed Skrein
Tim Miller
Ryan Reynolds

A patikamérlegen összerakott családbarát Marvel-filmek dömpingjében úgy kellett ez a bevállalós, mocskos és poénos fricskafilm, mint egy falat csimicsanga. több»

A kilencvenes évek elején született Deadpool az évtized közepére sokak kedvencévé vált, kijárt már neki egy egészestés mozi, amire egy tesztvetítést követően bólintottak rá a 20th Century Fox pénzügyi osztályán. A filmet felvezető kampányban látottak a nagy vásznon sem ülnek le, Ryan Reynolds sütkérezik a szerepben. (9/10) több»

Nemcsak eredetibb és humorosabb, de brutálisabb és botrányosabb is minden más képregény-adaptációnál. Ez az a szuperhősmozi, amire mindig is vártál. Kritika. (9/10) több»

A film 585 420 220 forintos bevételt termelt Magyarországon.

A filmben összesen 51 személy halt meg.

(Norbi)

Korhatáros besorolása miatt nem mutatták be Indiában, valamint Üzbegisztánban sem. Kínában is csak egyetlen vágatlan vetítést tartottak a Kínai Filmfesztiválon.

(ArpiHajdu és Réci )

Az eredeti tervek szerint Hugh Jackman is cameózott volna a filmben, ám ez túl sokba került volna és a stúdió nem volt hajlandó túllépni a rendelkezésre álló költségkeretet.

(ArpiHajdu és Réci )