Deadpool

belavagyok   2020. 09. 27.

A szuperhősök világából Deadpool azon kevesek egyik akit l tudok viselni. Tetszik a világhoz való hozzáállása, tudok vele azonosulni.

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 10.

Kortól független, csaj ajánlani tudom. Minden megvan benne ami kell. Ryan nagyon jól magára formálta a bolondos karaktert, arról nem beszélve, hogy kemény munkával szó szerint bele edzette magára Deadpool ruhájába. A film cselekménye, story-ja jól ki... több»

dulkap   2016. 02. 11.

Hát nem tudom, hogy idén melyik film fogja ezt felülmúlni nálam szórakoztatásban ezt a filmet. Tökéletes egyensúlyban van a kitűnő ironikus humor és a látványos akció. Sőt a szerelmi szál is stílusos és jól elővezetett, hogy ne legyen csöpögős. Nincs... több»

indingo   2017. 04. 10.

Azt elismerem, hogy végre egy karakteres szuperhőssel állunk szemben, de annyira nem éreztem eget verően humorosnak a csávót. És rájöttem, hogy Ryan Reynoldsnak sok minden nem áll jól.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 08.

Elsőként arra voltam kíváncsi, hogy miért szeretik ilyen sokan ezt a filmet, s mitől van ekkora hype a Deadpool körül? Megmondom őszintén, hogy egy darabig csak az tetszett benne, hogy ügyesen mozgatta a két idősíkot, amely egy ponton találkozott, ma... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

A film számomra inkább vulgáris, mint vicces. Van benne 1-2 jó poén, de összességében többet vártam tőle.

Deku   2017. 08. 09.

Fergeteges volt de tényleg, imádom a Marvel filmeket de ez még azokon is túlmutat. Látványos volt ami nem meglepő és lépten nyomon humoros. Nagyon szerettem.

T. J. Miller
Tim Miller
Ryan Reynolds

A film összbevétele 782 612 155 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 585 420 220 forintot termelt. A hazai mozik összesen 415 155 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben összesen 51 személy halt meg.

(Norbi)

Korhatáros besorolása miatt nem mutatták be Indiában, valamint Üzbegisztánban sem. Kínában is csak egyetlen vágatlan vetítést tartottak a Kínai Filmfesztiválon.

Az eredeti tervek szerint Hugh Jackman is cameózott volna a filmben, ám ez túl sokba került volna és a stúdió nem volt hajlandó túllépni a rendelkezésre álló költségkeretet.

Rhett Reese és Paul Wernick írók minden egyes forgatási napon részt vettek, ám a gázsijukat a Fox nem volt hajlandó finanszírozni, így maga Ryan Reynolds fizette ki őket, aki produceri feladatokat is magára vállalt.

A film forgatását Wham! munkacímen kezdték meg Vancouverben.

A Deadpool-t a Született gyilkosok és a Meglógtam a Ferrarival című filmek kereszteződéseként szokták emlegetni. Utóbbira a közönséghez való kiszólások utalnak.

Két évvel a nemzetközi premierjét követően Kínában is debütál a Deadpool. A korhatáros sikerfilmet, mely világszerte több mint 700 milliót kaszált, a Beijing Film Festivalon mutatják be. A kínai hatóság soha nem indokolta meg, hogy miért nem mutatták be a filmet korábban, de a második rész már a világpremierrel egy időben kerül majd a mozikba.

A filmet Valentin napra időzítették.

(HETEDIK )

A karaktert ugyanolyan lazára alkották meg, mint a képregényben.

(HETEDIK )

A legtöbb profitot termerő film az R besorolásúak közül.

(HETEDIK )

A patikamérlegen összerakott családbarát Marvel-filmek dömpingjében úgy kellett ez a bevállalós, mocskos és poénos fricskafilm, mint egy falat csimicsanga. több»

A kilencvenes évek elején született Deadpool az évtized közepére sokak kedvencévé vált, kijárt már neki egy egészestés mozi, amire egy tesztvetítést követően bólintottak rá a 20th Century Fox pénzügyi osztályán. A filmet felvezető kampányban látottak a nagy vásznon sem ülnek le, Ryan Reynolds sütkérezik a szerepben. (9/10) több»

Nemcsak eredetibb és humorosabb, de brutálisabb és botrányosabb is minden más képregény-adaptációnál. Ez az a szuperhősmozi, amire mindig is vártál. Kritika. (9/10) több»