Űrgolyhók (1987)

Spaceballs

Bill Pullman
Daphne Zuniga

PadmeAmidala   2021. 07. 28.

Szerintem átlagos film, kevés helyen tudtam rajta nevetni. Paródia, de akkor is csak egy B kategóriás film. Bill Pullman és Rick Moranis viszont jók voltak, főleg Moranis “mini Darth Vader”-ként. Meg az a rész is jó volt, mikor pont az Űrgolyhók film... több»

Thibo84   2016. 06. 26.

Tizenévesen a könnyeim patakokban folytak a film láttán, annyit vinnyogtam rajta. Ma már, harminc éves fejjel, nem köt le, úgy mint régen.

Deku   2017. 07. 18.

Emlékszem, hogy mikor először láttam földön fetrengtem a röhögéstől annyira jó poénokat szúrtak bele. Az egész film egy nagy humor bomba volt. Legjobb Star Wars paródia.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 02.

Nem jöttek át a poénok,pedig imádom a vígjátékokat.Inkább erőltetettnek tűnik,és olyan semmilyen az egész.Van egy-két úgymond jobb rész,de ez kevés.

dailyfilmsan   2020. 04. 29.

Gyenge paródia, szinte alig van olyan poénja ami jól ült volna és kellően reflektálna a kiparodizált film hangulatához. Nem tetszett de azért annyira szőrnyű sem volt hogy ne tudtam volna végig nézni.

7ETEDIK   2019. 04. 25.

Zseniális paródia, akárhányszor látom, mindig jobb kedvre derít. Az emberben pedig felötlik a gondolat, tényleg mekkora baromság is valójában az egész Star Wars, de pont ezért szeretjük. Kedvencem, mikor az Alien kibújik, majd kalapot vesz, és elkezd... több»

harnas1207   2018. 12. 06.

Emlékeztem, hogy gyerekként láttam egy Star Wars paródiát. Csak sajnos arra nem emlékeztem, hogy ez milyen kínosan gyenge. Lehet az SW fanok imádják, de nekem irritálóan béna vígjáték.

A Jabbára hajazó karakter jelmeze nagyrészt tényleg pizzából készült. A jelenetek felvételekor folyamatosan melegítették, hogy látványosan olvadjon a sajt. A benne nyomorgó színész azonban nem bírta a meleget, amikor pedig az egész füstölni kezdett, bepánikolt és segítségért kiáltozott. Hiába oltották el a pizzaruhát, az illető már nem volt hajlandó visszaülni, úgyhogy egy random stábtaggal fejezték be a munkát.

(LionelMessi10)

A forgatókönyvben nem szerepelt a babáival játszó Dark Helmet, ezt a részt Rick Moranis improvizálta.

(dittee)

A filmben többször is improvizált John Candy, akkor is, amikor Morzsa fel akar állni az ülésből, de nem kapcsolja kis az övét: "ÁÁÁÁ, most egy csík marad a hasamon!".

(dittee)

Egyes jelenetekben maga Michael Winslow adta ki a filmben hallható hangokat, egyebek mellett a radar hangját, mellyel a készítők ezer dollárt tudtak spórolni.

(Zsofi821)

Morzsa mozgatásáért három ember felelt. A szerkezet egyes akkumulátorai 15 kilót nyomtak.

(Zsofi821)