Galaxis útikalauz stopposoknak

Galaxis útikalauz stopposoknak

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
JRD

Mikor arra ébredsz, hogy nem csak a házadat akarják lerombolni egy autópálya építése miatt, de ráadásul különös földönkívüli lények akarják ugyanezt tenni az egész bolygóddal egy galaktikus űrsztráda miatt, elmondhatod, hogy rossz napod van. Arthur Dentnek (Martin Freeman) pontosan ebben van… Több

Rendező: Garth Jennings
Forgatókönyvíró: Douglas Adams, Karey Kirkpatrick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2005.06.16.

2022.06.28 JRD

Imádom!

Egy akkora baromság, hogy nem lehet nem szeretni. Kifacsart logikai levezetések, fura világelnök (mely igazából jól mutatja az átlag választópolgár választási jellemzőit), érdekes világok és kalandok. Ahhoz, hogy értékelni tudjuk a filmet nem baj, ha tudjuk, hogy ez eredetileg egy rádiójáték volt és 1978-ban sugározta a BBC 4. Ez a film egy könnyed humorú, abszurd történet. Érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2016.06.26 Thibo84

Olvastam a könyvet, és azt kell, hogy mondjam, a film mérföldekkel jobban sikerült. Rengetegszer láttam már, de nem tudom megunni.

2019.12.30 indingo

Az eleje és a vége jó, de közte eléggé fárasztó darab. Vannak benne jó megoldások és kedvelhető karakterek, mint a nagyfejű depis robot, de összességében egy feledhető alkotás.

2017.10.25 Deku

Viszonylag tűrhető lett, voltak benne szarvas hibák de ennek ellenére nézhető is lehetett volna. Annyira rossz nem volt a történet, de az, ahogy tálalták nem vette be a gyomrom.

2019.02.08 dailyfilmsan

A könyv sokkal jobb mint ahogyan a film sikerült. Kiveszett belőle a lélek. Persze visszaad valamennyit de ha a teljes élmény kell akkor a könyvet kell olvasni. A vizuális megközelítés valahol nagyon jó de van ahol borzalmas a kettő ellentétees pólus... Több

A Humma Kabula templománál látható ajtókilincset Douglas Adams orráról mintázták.Szerző: Thibo84

Oliver Postgate jelenkezett a könyv hangjára.Szerző: Thibo84

A telefon, amelyet Arthur a film első részében használ, Nokia 7610.Szerző: Thibo84

Jack Davenportot akarták Arthur Dent szerepére, de végül úgy döntöttek, hogy egyszerűen túl jóképű a szerephez. Douglas Adams eredetileg azt akarta, hogy Hugh Grant játssza Arthurt, ám az ötlet meghiúsult.Szerző: Thibo84

(2015. 09. 13.)
A könyv írója, Douglas Adams is dolgozott a forgatókönyvön, de sajnos 2001-ben elhunyt, így csak a film előkészítésében vehetett részt. Nem tudom sajnos megállapítani, hogy mennyire voltak hűek az alkotók a nagy sikerű írásműhöz, én jól szórakoztam rajta, ha esetleg valakinek kimaradt volna az életéből, sürgősen pótolja! Viszlát, és kösz a halakat!... Több