Vissza a jövőbe 2. (1989)

Back to the Future Part II

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 18.

A három Vissza a jövőbe filmnek mind-mind más hangulata van. Az első olyan igazi nosztalgiázós, jó kis '50-es évekbeli zenékkel. Milyen jó lenne, ha láthatnánk a szüleinket, akkor mikor először randiznak (bár kicsit azért furcsa is lenne)? A másodiknál pedig láthatjuk, hogy a film elképzelései szerint hogyan kellett volna fejlődnie a technológiának. Így, hogy már 2015 után járunk sajnos sok mindenben csalódnunk kellett: nincsenek életre kelő hologrammok, nem száguldozunk repülő autókkal, nincs önszáradó sportcipőnk és még csak pizzát se tudunk egy gombnyomásra hidratálni. De ettől még természetesen a film érdeme nem lesz kisebb, sőt...ez egy örök klasszikus, egy örök kedvenc. Egy olyan második rész, ami semmivel sem sikerült rosszabbul az elsőnél (talán azért is, mert közvetlen egymás után forgatták). S talán pár évtized múlva mi is elmondhatjuk, hogy "ahova mi megyünk, ott nincs szükség utakra".

Deku   2017. 07. 08.

Eme nagyszerű alkotás még mindig kedvencem és vigyorogva nézem meg még ma is. A folytatások buktatók szoktak lenni de itt ez a rész is annyira jó mint elődje és ez igazán nagy szó.

Snowball   2016. 12. 12.

Ez a film kiváló lett. Nem is tudok mást mondani, mint, hogy fantasztikus minden téren csak dicsérni tudom mivel elvarázsolt. Szerintem egy ilyen filmet az egész családnak látnia kell mert hihetetlen.

GedyPapa   2017. 03. 09.

Ami hiányzott az első részből azt a második epizódban megkaptam. A hatás-ellenhatás problematikáját. Mi történik, ha csak egy kis dolgot is megpiszkálunk a múltban, milyen hatása lesz a jövő szempontjából egy Almanachnak? Kitűnően mutat rá arra, hogy mi történik akkor, ha rossz kezekbe kerülnek a dolgok. A kedvenc részem az, amikor meglátjuk a különbséget a két jövő között. Más az elnök, mások a reklámok és más a jelen. Zseniális!

mdlg4th   2016. 02. 04.

Brutális, hogy mennyire stabilan összeáll az egész film. Ez így van jól. Szerencsére maradéktalanul azt adja amit elvárunk tőle és talán még kicsivel többet is. A végére nem bántam meg a bele áldozott időt

Christopher Lloyd
Lea Thompson
Elisabeth Shue
Christopher Lloyd
Michael J. Fox

A film költségvetése 40 millió dollár volt és jelenleg 331 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob )

Michael J. Fox-nak gördeszka leckéket kellett vennie a második film forgatása előtt, ugyanis a tudása kicsit megkopott az első rész után.

(ArpiHajdu és Réci )

A legtöbb kosztüm, amelyet a Tenger mélyi varázs bálon viseltek a szereplők eltűnt a műsodik rész forgatására, egyedül Lea Thompson viselte az eredeti ruháját, mert a színésznő hazavitte az első rész forgatásának a végén. Még mindig megvan neki a ruha, állítólag a gyerekei minden Halloween-kor felveszik.

(ArpiHajdu és Réci )