Superman 3 (1983)

Superman III

Superman 3

Thibo84   2019. 04. 03.

Sajna hiába Richard Pryor és a humora, még ő is kevés volt ahhoz, hogy színvonalas filmet kapjunk. Szinte olyan érzésem volt, mintha a stúdió késztetést érzett volna, hogy még egy bőrt lehúzzon Supermanről. Több színésznél is azt láttam, unottan áll a karakteréhez. Persze kivételek voltak. Mondjuk azt jó ötletnek találtam, hogy a hős végtére is saját magával nézett farkasszemet, de ennyi. Azt viccesnek találtam, hogy egy szuper számítógép nem tartja veszélyesnek a savat, ami aztán a vesztét okozta.

Christopher Reeve
Christopher Reeve

Christopher Reeve ebben a filmben és a Superman 4. - A sötétség hatalmában (1987) címűben parókát viselt.

(Thibo84)

Pamela Stephenson Marilyn Monroe-ról modellezte Lorelei Ambrosia karakterét.

(Thibo84)

Ross Webster sípályájának megépítése a Pinewood Studios-ban 3 hónapot vett igénybe. 17 tonna sót használtak hónak.