Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Superman II

Thibo84   2019. 04. 03.

Míg a Richard Donner féle verzió inkább úgy tűnt nekem, mintha az érzelmekre alapozna, addig Richard Lester a látványra fektette a hangsúlyt. Több akció, több Superman. Ugyan nem hozza az első rész színvonalát, de a több – és az akkori kornak megfelelő – látványos akciónak hála, mégis jó filmet kaptam. Számomra ez is a klasszikusok közé tartozik.

erahurka   2018. 08. 21.

Egy nem túl erős darab teljesen átlagos folytatása. Állítólag ezek klasszikusok, de engem valahogy nem tudtak elkapni. A Man of Steelt szívesebben nézném újra mint ezt.

Richard Lester azt állította, hogy sosem hallott Supermanről, mielőtt Richard Donner helyére felkérték. Azt mondta, hogy gyermekkorában a szülei nem engedélyezték neki a képregények olvasását.

(Thibo84)

Richard Donner eredetileg írt a filmbe egy jelenetet, melyben Superman az apjával beszél, de miután Marlon Brando beperelte Donnert és a stúdiót, a színész jeleneteit törölték, és Superman anyjával helyettesítették. Brando jeleneteit láthatjuk a Superman II: A Richard Donner-változatban(2006), valamint a Superman visszatérben (2006).

(Thibo84)

Eve Teschmacher teljesen eltűnt a történetből, miután Lex Luthorral elhagyta a Magány erődjét. Soha nem is említették többé. Ez annak köszönhető, hogy Valerie Perrine felvételeit Richard Donner filmezte, aki a befejezés előtt kirúgta.