Superman

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Hát ez nagyon gagyi,és kissé nevetséges.Nem azért,mert akkor készült,amikor,hanem maga az egész film,struktúrája,elkészítése,mondanivalója is.Fárasztó,és idegesítő.Mint egy amatőr film,de legalább abban lenne lelkesedés!

Deku   2017. 12. 05.

Többet vártam és sajnos kevesebbet kaptam. Nem volt túl meglepő de azért rosszul esett. Ez a film sajnálatosan nem igazán volt annyira megkapó, mint ahogy én azt tőle elvártam, vagyis ami miatt csodásnak hívhatnám.

Thibo84   2019. 03. 24.

Nem mai film, ez meg is látszik rajta, de mégis, erre mondják azt a mai napig, hogy elhitették velünk, hogy Superman tud repülni. A színészek és a játékuk nagyszerű, az egész film jól fel van építve. A történetben vannak unalmas részek, és ahol lehet... több»

ZozArt89   2019. 07. 17.

Félretéve, hogy milyen technikával készült és félretéve, hogy akkoriban ez bőven elég volt. Szerintem pusztulat rossz film, a történet ahhoz képest, hogy lehetett volna eredetibb is bőven alul múlta önmagát.

NFG   2018. 03. 30.

Tudom, hogy sokan megköveznének ezért a kijelentésért, de borzasztóan rossz film lett! A történet kegyetlen lapos és túlságosan abszurd! Kifejezettem nem tetszett!

erahurka   2018. 08. 21.

Egynek elmegy azért, de meglehetősen bugyuta. És tényleg nem volt jobb ötletük a végére, mint hogy tekerjük vissza az időt? Ráadásul úgy, hogy Superman elkezdi visszafele forgatni a földet, és akkor visszafele telik az idő? Na ne.

Vágottszemű   2019. 03. 22.

Nekem tetszett. Elég jó lett, de nem a kedvencem. A sima Superman jobb volt ennél szerintem. Ajánlom, mert egyszeri megnézésre még alkalmas ez a film.

Marlon Brando
Sarah Douglas
Phyllis Thaxter
Glenn Ford
Christopher Reeve

Van egy több mint háromórás rendezői változat. A Krypton bolygó pusztulásából láthatunk többet. Lana és barátai amint a kocsival száguldoznak, az is hosszabb. A havas tájból is többet láthatunk, amikor a fiatal Clark északra tart, és a Magány Erődjének a felépülése is plusz jeleneteket tartalmaz. Jor-El beszédében is több minden elhangzik. Otis első megjelenésénél az őt követő rendőrök is több játékidőt kapnak. Láthatjuk, ahogy Lex zongorázik a rejtekhelyén, és amint Otis megeteti az oroszlánokat. Superman amikor felszáll a helikopter leszállóról, mutatják, ahogy a felhőkarcolók között repül. További plusz jelenetek vannak akkor is, amikor Lex és társai feltartják a konvojokat, és a rakétákat állítják át. Lois és a törzsfőnök közötti beszélgetés is hosszabb, és láthatjuk, amint kiteszi a falujában. Mielőtt Superman üldözőbe venné a rakétát, még megpróbálja először útját állni, ám az kikerüli. A becsapódás után mutatnak egy kisvárost, ahol az épületek össze akarnak dőlni, és az emberek fejvesztve menekülnek. Miss Teschmachert épp készülnek az oroszlánverembe engedni, mikor Superman megmenti. És sok más plusz jelenetet és bővebb párbeszédeket tartalmaz.

(Thibo84)

A vonaton a kislány, Lois Lane szüleit Noel Neill és Kirk Alyn játssza, akik az 1948-as Superman filmben alakítják a főszerepeket.

(Thibo84)

Jennifer Jason Leigh-et választották először Lois Lane szerepére, de végül visszamondták, mert túl fiatal volt.

(Thibo84)

Harrison Ford is rész vett a meghallgatáson Superman szerepére.

(Thibo84)

Lois Lane szerepére meghallgatták Shirley MacLaine-t, Liza Minnellit, Christina Rainest, Barbra Streisandot és Natalie Woodot is.

(Thibo84)

A film szerepel Roger Ebert "Great Movies" - Nagy Mozik - listáján.

(Thibo84)

A film Superman megjelenése 40. évfordulójának évében jelent meg.

(Thibo84)

Christopher Lee-nek el kellett utasítania Zod tábornok szerepét. Akkor költözött Hollywoodba, és nem akart visszatérni Angliába, mivel száműzetésben volt adócsalás miatt.

(Thibo84)

1975-ben kezdődött Superman szerepére a színészek meghallgatása, és 1977. február 23-án, egy sajtótájékoztatóval zárult, mindössze 35 nappal a forgatás megkezdése előtt.

(Thibo84)

Christopher Reeve valójában minősített vitorlázó pilóta volt, ezért volt olyan természetes a repülős jelenetekben.

(Thibo84)

Mindenkinek ajánlom ezt a filmet, aki belefáradt már a szuperhősök áradatába, és szeretne látni egy jó kis old school képregényfilmet, és meg akarja tudni, mi rejtőzik amögött az S betű mögött dobogó szív mélyén. több»