Marlon Brando
Sarah Douglas
Phyllis Thaxter
Glenn Ford
Christopher Reeve

Jor-El (Marlon Brando) a pusztulásra ítélt Krypton bolygóról útnak indít egy kis űrhajót, amely aprócska utasával egyenesen a Földre tart. Az űrhajóra egy egyszerű házaspár talál rá, akik úgy döntenek, hogy sajátjukként nevelik fel a fiút. A jövevényt Clak Kentnek (Christopher Reeve) nevezik el.… Több

Rendező: Richard Donner
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada, Svájc
Premier (HU): 1992.06.26.
Több

2020.07.16 Interfectorem Sabnock

Hát ez nagyon gagyi,és kissé nevetséges.Nem azért,mert akkor készült,amikor,hanem maga az egész film,struktúrája,elkészítése,mondanivalója is.Fárasztó,és idegesítő.Mint egy amatőr film,de legalább abban lenne lelkesedés!

2019.03.24 Thibo84

Nem mai film, ez meg is látszik rajta, de mégis, erre mondják azt a mai napig, hogy elhitették velünk, hogy Superman tud repülni. A színészek és a játékuk nagyszerű, az egész film jól fel van építve. A történetben vannak unalmas részek, és ahol lehet... Több

2017.12.05 Deku

Többet vártam és sajnos kevesebbet kaptam. Nem volt túl meglepő de azért rosszul esett. Ez a film sajnálatosan nem igazán volt annyira megkapó, mint ahogy én azt tőle elvártam, vagyis ami miatt csodásnak hívhatnám.

2018.08.21 erahurka

Egynek elmegy azért, de meglehetősen bugyuta. És tényleg nem volt jobb ötletük a végére, mint hogy tekerjük vissza az időt? Ráadásul úgy, hogy Superman elkezdi visszafele forgatni a földet, és akkor visszafele telik az idő? Na ne.

2018.03.30 NFG

Tudom, hogy sokan megköveznének ezért a kijelentésért, de borzasztóan rossz film lett! A történet kegyetlen lapos és túlságosan abszurd! Kifejezettem nem tetszett!

Van egy több mint háromórás rendezői változat. A Krypton bolygó pusztulásából láthatunk többet. Lana és barátai amint a kocsival száguldoznak, az is hosszabb. A havas tájból is többet láthatunk, amikor a fiatal Clark északra tart, és a Magány Erődjének a felépülése is plusz jeleneteket tartalmaz. Jor-El beszédében is több minden elhangzik. Otis első megjelenésénél az őt követő rendőrök is több játékidőt kapnak. Láthatjuk, ahogy Lex zongorázik a rejtekhelyén, és amint Otis megeteti az oroszlánokat. Superman amikor felszáll a helikopter leszállóról, mutatják, ahogy a felhőkarcolók között repül. További plusz jelenetek vannak akkor is, amikor Lex és társai feltartják a konvojokat, és a rakétákat állítják át. Lois és a törzsfőnök közötti beszélgetés is hosszabb, és láthatjuk, amint kiteszi a falujában. Mielőtt Superman üldözőbe venné a rakétát, még megpróbálja először útját állni, ám az kikerüli. A becsapódás után mutatnak egy kisvárost, ahol az épületek össze akarnak dőlni, és az emberek fejvesztve menekülnek. Miss Teschmachert épp készülnek az oroszlánverembe engedni, mikor Superman megmenti. És sok más plusz jelenetet és bővebb párbeszédeket tartalmaz.Szerző: Thibo84

A vonaton a kislány, Lois Lane szüleit Noel Neill és Kirk Alyn játssza, akik az 1948-as Superman filmben alakítják a főszerepeket.Szerző: Thibo84

Jennifer Jason Leigh-et választották először Lois Lane szerepére, de végül visszamondták, mert túl fiatal volt.Szerző: Thibo84

Harrison Ford is rész vett a meghallgatáson Superman szerepére.Szerző: Thibo84

(2018. 05. 02.)
Mindenkinek ajánlom ezt a filmet, aki belefáradt már a szuperhősök áradatába, és szeretne látni egy jó kis old school képregényfilmet, és meg akarja tudni, mi rejtőzik amögött az S betű mögött dobogó szív mélyén. Több