Superman 4. - A sötétség hatalma (1987)

Superman IV: The Quest for Peace

Thibo84   2019. 04. 03.

Sajnálatomra nagyon gyenge lett, csak arra volt jó, hogy egy újabb bőrt húzzanak le hősünkről. Gyerekesek és röhejesek az akciók az első részhez képest. Kicsit nagyobb lelkesedést láttam minden színész szemében, mint a 3. részben. De a randevús rész ... több»

DJluki   2017. 07. 14.

Emlékszem, kiskoromban imádtam ezeket a filmeket, most pedig rá kell, hogy döbbenjek, mennyire kínos produkció is ez. Itt már teljesen túl lett tolva ez a franchise, és hát sajnos azóta is várat magára egy igazán jó Superman film.

acey   2015. 03. 06.

Bármennyire is szeretem ezeket a régi Superman filmeket azt kell, hogy mondjam, a harmadik epizód már irtó gyengére sikeredett. Sajnos inkább hasonlít önmaga karikatúrájára a film. Reeve alakítása korrekt, nem nehéz a szerepe, de az egész alapkoncepc... több»

Mariel Hemingway
Mariel Hemingway
Christopher Reeve

Robert Beatty (USA elnök) korábban a Tanker parancsnokát játszotta a Superman 3-ban (1983).

(Thibo84)

Az eredeti forgatókönyvben Nuclear Man képes volt megváltoztatni az alakját.

(Thibo84)

Christopher Reeve megkérte Tom Mankiewiczot, az első két Superman film kreatív tanácsadóját, hogy készítse el a film forgatókönyvét. Elutasította, de azt javasolta, hogy Superman foglalkozzon egy emberi konfliktussal, amelyet még a nagyhatalmak sem tudnak irányítani.

(Thibo84)

Az első három film és a Supergirl (1984) speciális effektjein dolgozó emberek nagy részét felbérelték, de végül a fizetési vitákat követően elhagyták a projektet. Csak Roy Field maradt hűséges.

(Thibo84)

A film kiadása előtt a The Cannon Group, Inc. elkezdett egy ötödik filmet tervezni Albert Pyun rendezésével. Amikor a Cannon csődbe ment, Superman filmjogai visszaszálltak Ilya és Alexander Salkindra. Ilya írt egy ötödik filmet, amelyben Superman meghal, és Kandor városában feltámad. Ez nem a híres "Death and Return of Superman" képregény adaptációja lett volna, mivel körülbelül két évvel megelőzte azt.

(Thibo84)

Az Egyesült Államok mozis változatából kivágtak egy jelenetet, melyben Superman szovjet tábornokok csoportját mentette meg egy nukleáris rakétától. A jelenet a VHS kiadásban megjelent, de DVD-n már nem.

(Thibo84)

A filmben Lenny-t alakító Jon Cryer 2018-ban visszatér a Supergirl sorozatban mint Lex Luthor.

(Thibo84)

Ez egyetlen filmes szereplése.

(Thibo84)

Margot Kidder szerint Christopher Reeve és a rendező, Sidney J. Furie egyáltalán nem jöttek ki.

(Thibo84)

Christopher Reeve azzal a feltétellel vállalta, hogy negyedik alkalommal is el játssza Supermant, hogy a stúdió finanszírozza projektjét, a Hamis riportot (1987).