Superman 4. - A sötétség hatalma

Superman 4. - A sötétség hatalma

Superman IV: The Quest for Peace

Christopher Reeve immáron negyedszer indul harcba a világ legnagyobb szuperhõse képében, és részt vett a negyedik rész történetének kidolgozásában, ahol a nukleáris leszerelés kapja a fõszerepet. Mikor Superman bejelenti, hogy megszabadítja a világot az összes atomfegyvertõl, Lex Luthor létrehozza Atomembert, az emberfeletti erõvel és haraggal bíró gonosztevõt, hogy elpusztítsa Supermant, mielõtt teljesíthetné ígéretét. Az egész világ beleremeg a két szuperhõs küzdelmébe, amelyben Superman megakadályozza a Szabadságszobor pusztulását, az Etna kitörését, és még a lerombolt Kínai Nagyfalat is újraépíti. Szenzációs kalandok, elképesztõ izgalmak: Supermannel szárnyra kap a képzelet!

Rendező: Sidney J. Furie

Több
Mariel Hemingway
Mariel Hemingway

2019.04.03 Thibo84

Sajnálatomra nagyon gyenge lett, csak arra volt jó, hogy egy újabb bőrt húzzanak le hősünkről. Gyerekesek és röhejesek az akciók az első részhez képest. Kicsit nagyobb lelkesedést láttam minden színész szemében, mint a 3. részben. De a randevús rész ... Több

2015.03.06 acey

Bármennyire is szeretem ezeket a régi Superman filmeket azt kell, hogy mondjam, a harmadik epizód már irtó gyengére sikeredett. Sajnos inkább hasonlít önmaga karikatúrájára a film. Reeve alakítása korrekt, nem nehéz a szerepe, de az egész alapkoncepc... Több

2017.07.14 DJluki

Emlékszem, kiskoromban imádtam ezeket a filmeket, most pedig rá kell, hogy döbbenjek, mennyire kínos produkció is ez. Itt már teljesen túl lett tolva ez a franchise, és hát sajnos azóta is várat magára egy igazán jó Superman film.

Robert Beatty (USA elnök) korábban a Tanker parancsnokát játszotta a Superman 3-ban (1983).Szerző: Thibo84

Az eredeti forgatókönyvben Nuclear Man képes volt megváltoztatni az alakját.Szerző: Thibo84

Christopher Reeve megkérte Tom Mankiewiczot, az első két Superman film kreatív tanácsadóját, hogy készítse el a film forgatókönyvét. Elutasította, de azt javasolta, hogy Superman foglalkozzon egy emberi konfliktussal, amelyet még a nagyhatalmak sem tudnak irányítani.Szerző: Thibo84

Az első három film és a Supergirl (1984) speciális effektjein dolgozó emberek nagy részét felbérelték, de végül a fizetési vitákat követően elhagyták a projektet. Csak Roy Field maradt hűséges.Szerző: Thibo84