Superman 3

Superman III

Christopher Reeve ebben a filmben és a Superman 4. - A sötétség hatalmában (1987) címűben parókát viselt.Szerző: Thibo84

Pamela Stephenson Marilyn Monroe-ról modellezte Lorelei Ambrosia karakterét.Szerző: Thibo84

Ross Webster sípályájának megépítése a Pinewood Studios-ban 3 hónapot vett igénybe. 17 tonna sót használtak hónak.Szerző: Thibo84

A Szárnyas fejvadász (1982) posztere látható a hátterében, amikor Clark gumiabroncsokat dob Supermanre.Szerző: Thibo84

Az írók eredetileg Alan Aldat szerették volna Ross Webster szerepére. Olyan színészet akartak, aki könyörtelen lehet anélkül, hogy elvesztené a báját.Szerző: Thibo84

Bár Lana a film végén a Daily Planetben dolgozik, nem tér vissza a Superman 4. - A sötétség hatalma (1987) című filmben. Nem derül ki, mi az oka, hogy kimaradt belőle.Szerző: Thibo84

Ilya Salkind állítása szerint a szkript egy korábbi változata szerint Brainiac és Mr. Mxyzptlk is benne lettek volna a filmben. Utóbbira már ki is nézték Dudley Moore-t, és Superman is találkozott volna az unokatestvérével, Kara Zor-Ellel, ami megalapozta volna a Supergirl spin-offot.Szerző: Thibo84

Christopher Reeve nem akart visszatérni a filmbe, mert nem tetszett neki, ahogy Richard Donnerről beszéltek, és a forgatókönyvet is utálta. A film előkészületei már javában folytak, a készítők is összeültek, hogy találjanak egy színészt a helyére. Szóba került John Travolta, Jeff Bridges és Kurt Russell, de nem érdekelte őket a szerep. Néhány nappal a forgatás megkezdése előtt megkörnyékezték Tony Danzát. Richard Lestert megdöbbentette Danza döntése, mert azt kérte, hogy Reeve térjen vissza. Reeve beleegyezett, amennyiben megengedik, hogy megváltoztassa a forgatókönyvet. A készítők végül eleget tettek a kérésének.Szerző: Thibo84

Miután Margot Kidder nemtetszését fejezte ki amiatt, hogy Alexander és Ilya Salkind milyen véleménnyel vannak Richard Donnerről, a szerepét 12 sorra vágták és 5 percnyire csökkentették. A film 2006-os DVD-kommentárjában Ilya Salkind azt mondja, hogy nincs szükség Lois Lane-re a filmben, mert a Superman 2 (1980) végén Superman és közte véget ért a kapcsolat.Szerző: Thibo84

Amikor a készítők először mutatták be, hogy Lana Lang egyedülálló anya, gyorsan írtak egy képregényt, amelyben elmagyarázta, milyen helyzetben van.Szerző: Thibo84

A film 1983-ban jelent meg, Superman 45-dik évfordulóján.Szerző: magyaristvan

Robert Vaughn játszotta Napoleon Solo-t az "U.N.C.L.E. embere" (The Man from U.N.C.L.E.) tévésorozatban, később pedig Henry Cavill, a 2013-as Superman játszotta ugyanezt a szerepet a sorozat 2015-ös moziváltozatában.Szerző: magyaristvan

Eredetileg Jennifer Jason Leigh-t akarták Lana Lang szerepére, de túl fiatal volt.Szerző: magyaristvan