Júlia és a szellemek

Júlia és a szellemek

Giulietta degli spiriti

A Júlia és a szellemek című dráma főhőse a bizonytalan alapokon álló házassággal és kicsapongó férjjel rendelkező Júlia, aki a spiritiszta médiumok és a pénzes ismerősök erotizált világába téved. Nemsokára jönnek is a szellemlátomások, miközben Júliát az elfojtott, vallásos nevelése és az… Több

Zene: Nino Rota
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1967.05.18.

2017.10.16 Sziszi

Fellini filmjeinek sosem tudtam ellenállni, ez a filmje egy igazi gyöngyszem, a feleségéhez szóló szerelmi nyilatkozata. Egy időtlen remekmű, ami egy becsapott nő képzeletébe nyit kaput, igazi pszichoanalitikus munka.

2015.12.30 jazzy

Kevésbé ismert, de mindenképp az egyik legjobb Fellini film. Annyira tökéletesen játszik a színekkel, mintha minden árnyalatnak meglenne a maga apró kis jelentése. Giulietta Masina pedig brillírozik a szerepben. Azt hiszem, ezt a filmet nem csak a rajongók szeretik, igazi klasszikus, amit mindenkinek érdemes megnézni.

A film összbevétele 78 550 dollár volt (imdb.com).

Ennek a filmnek a minőségét az is alátámasztja, hogy az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, filmkritikába helyet kapott.Szerző: Norbi

Fellini első színes filmje. Élvezve a lehetőséget valóságos színorgiát rendezett, megspékelve szürreális alakokkal és jelmezekkel. Masina itt is csodálatos!Szerző: Berto49

Federico Fellini azt állította, hogy LSD-t használt miközben erre a filmre készült. Szerző: rbernadett