A kopár sziget

A kopár sziget

Hadaka no shima
Videók

Egy földművelő pár éli nehéz és monoton életét a sivár és terméketlen szigeten. A természet és az élet nem kíméli őket, de ők alázattal végzik mindennapi teendőiket.

(HercegPeter)

Rendező: Kaneto Shindô
Forgatókönyvíró: Kaneto Shindô
Ország: Japán
Premier (HU): 1963.02.14.

2018.07.30 Norbi

Nekem nagyon fura volt az egész film , úgy ahogy volt. Az egész némaságba burkolt filmszerű valami sok kérdést hagyott maga után. Nagyon újító ötletnek tűnt az egész, de valahogy nem érte el a kitűzött célját ... legalábbis engem nem győzött meg.

A film főszereplői egy törékeny nő és egy kopaszodó cserzett arcú férfi, valamint két gyerekük. Magányosan élik életüket egy kis tengeri szigeten. Nevük a film alatt nem derül ki, egyetlen egy alkalommal sem szólalnak meg. Szerző: Bogi87

Bár hangosfilm, mégsem található benne egyetlen egy párbeszéd sem. Szerző: Bogi87

Bár már 1954-ben elkészült a film forgatókönyve, Sindó Kaneto rendező csupán saját produkcióban, alacsony költségvetéssel, igen nagy társadalmi összefogás segítségével tudta elkészíteni. Szerző: Bogi87

Sindó Kaneto rendező ezzel a filmjével tett szert a világhírnévre. Szerző: Bogi87

Törőcsik Mari egyszer úgy fogalmazott, hogy ez a film a költészet csúcsa, a világ csodája.Szerző: Bogi87