Ház a sziklák alatt (1958)

Ház a sziklák alatt

Szirtes Ádám
Bárdy György
Bárdy György

Lesnik   2019. 11. 13.

Nagyon jó.

Berto49   2017. 09. 09.

Talán ez a legjobb Makk Károly film? Ebben még nem voltak a sok esetben maníros bevillanások (Macskajáték). Szinte görög sorstragédia fantasztikus szereplőkkel. Psota alakítását mindenki zseniálisnak tartja – én is! – de mellette Görbe János, Bara Ma... több»

Chatman   2017. 07. 03.

Görbe János munkáját sem lehet kihagyni ebből az egész, fantasztikus összhatású filmből.

Stiff   2016. 10. 26.

szerintem a magyar filmtörténet egyik legkeserűbb, legpesszimistább darabja ez a film. remek színészekkel, de sötét hangulattal

Penge   2015. 12. 13.

Psota Irén kiváló alakítást nyújtott. Nekem ő volt a kedvencem. Különben nagyon kegyetlen és tanulságos film általános, emberi dolgokról.

Jellemző az 1958-as állapotokra, hogy a rendező, Makk Károly tudta nélkül vitték ki a filmet San Franciscóba. A filmgyár udvarán közölték vele, hogy megnyerte a legjobb filmnek járó Golden Gate- díjat.

(Berto49)

A San Franciscoi Nemzetközi Filmfesztiválon Makk Károly Golden Gate-díjat nyert 1958-ban ezért a rendezéséért.

(KaTuS55)

A Magyar Művészeti Akadémia tagjai 2012-ben beválasztották a legjobb 53 magyar film közé.

1957 és 1964 között több mint 100 magyar film készült, mégis ezt az egy filmet választották ki a kritikusok a budapesti tizenkettő közé.

A film szinte már-már beillik a görög tragédiák sorába, annyira elkeseredett és pesszimista.