Ha kedd van, akkor ez Belgium

Ha kedd van, akkor ez Belgium

If It's Tuesday, This Must Be Belgium
Videók

Egy csapatnyi amerikai turista humoros utazása, amely nyolc nap alatt kilenc európai országot érint.

(ps)

Rendező: Mel Stuart
Forgatókönyvíró: David Shaw
Premier: 1969.04.24.

2019.07.02 petresku

Milyen volt Európa az Euró és az Unió előtt? Hát valami ilyesmi. Persze ehhez hozzá kell tenni, hogy ez alapvetően egy karakterszínészekre kiélezett helyzet komédia, szóval a valóság nyilván szürkébb volt, de az viszont kit érdek!

2016.06.30 veress75

Igaz, hogy van benne néhány jó komikus (Peggy Cass, Norman Fell), de semmi érdekeset nem csinálnak. Peggy Cass karaktere is csak képeslapokat ír, ahol megjelöli hogyan kell betűzni a helyi nyelven. Ez nem elég ahhoz, hogy egy vicces karaktert létrehozzon.

2014.11.21 Remes982

Hát ez a film tele van igazi figurákkal. Nem biztos, hogy minden színész jó alakítást tudott volna nyújtani ettől különböző stílusú szerepben, de így legalább megmutathatták tehetségük legjavát. Egy-két ponton már-már túltolták a fazont, de ettől még élvezhető és vicces a film.

2016.09.21 nándi99

Alapvetően működik ez a film, jók a poénok, szerethetőek a karakterek, és a mellékszereplők is igényesek, néha kissé karikaturisztiusak, de sebaj. Nem túl izgalmas, inkább könnyed film.

2016.08.13 kuba.pal

Nagyn kedves film, ami nem csak Európa nagyobb városaiba repít el minket, de vissza is invitál a hatvanas évek végére. Varázslatos hangulatban telik e ez a másfél óra, amit paprikás humorral tettek igazán szórakoztatóvá.

A 20. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1969-ben. Szerző: dulkap