Szerelmes biciklisták (1965)

Szerelmes biciklisták

panhnedy   2017. 04. 04.

Egyszerűen imádom Bacsó Péter filmjeit, de ez egy kicsit amolyan propagandaszerűre sikeredett. Inkább reprezentálja a korszellemet, minthogy valami hű korképet adjon az egészről. Az viszont nagy erőssége a filmnek, hogy hihetetlenül jó színészek játszanak benne. Tahi Tóth László alakítása engem egyszerűen lenyűgözött.

Fiximan   2015. 08. 30.

Az biztos, hogy van egyfajta jó hangulata a filmnek, amire a maiak ma már nem igazán képesek. Nekem furcsa látnom, hogy a dolgok valahogy teljesen máshogy működtek mint ma. De egy valami nem változott, az emberek közti kapcsolat. Talán ez teszi még most is annyira aktuálissá a filmet.

Tahi Tóth László
Orbán Tibor