Videók

Madách Imre anyja tiltakozása ellenére feleségül veszi Fráter Erzsit, aki nem feleségnek való. Madáchot a szabadságharc, majd a börtön elszakítja a családjától. Mialatt férje Pesten raboskodik, Erzsi az udvarlóját fogadja. A hazatérő Madáchot nem a régi békés élet fogadja Sztregován, Erzsi csak a szórakozásnak él. Miután férjét betegen otthonhagyja egy bál kedvéért, Madách - anyja rábeszélésére - kiutasítja a házból a fiatalasszonyt.

Ország: Magyarország
Premier: 1946

2016.06.11 vertigo

Szerintem nagyon merész, ugyanakkor zseniális feldolgozás, igaz, hogy egy kissé rossz a minőség, és nem igazán lehet érteni néha mit mondanak, de valahogy ez is nagyban hozzátesz a film hangulatához. Én csakis ajánlani tudom.

2015.05.13 dosty

Nekem valahogy egy kicsit unalmas volt a cselekmény. Semmi bajom a régi filmekkel, de lássuk be nem valami pörgősek. Azt viszont nagyon is elismerem, hogy hihetetlenül jól van felépítve dramaturgiailag, pedig azt hallottam, hogy sokszor nem dolgoztak forgatókönyvvel.

A címszereplő Tímár József volt, Erzsit Szörényi Éva játszotta.Szerző: seamandarin

A kibukott
Halston