Mr. Smith Washingtonba megy (1939)

Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Washingtonba megy

Deku   2017. 12. 09.

Kételyek sora vetődött fel bennem a filmmel kapcsolatban de szerencsére nem csalódtam. Nem hittem volna, hogy ennyire rendben lesz a történet és a karakterek is de ez oda tette.

NorbiP   2017. 03. 12.

Frank Capra a kedvenc rendezőm ebből az időszakból, ezt a filmét külön szeretem. James Stewart nagyon jól játszik benne. Szerintem az üzenet miatt mindenkinek látnia kéne.

Thomas Mitchell
Claude Rains
Eugene Pallette
James Stewart

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1939-ben.

Magyarorszàgon Becsületből elégtelen címmel mutattàk be.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 26. helyen àll ezen a listàban.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

A filmet betiltották a náci Németországban, a fasiszta Olaszország, Szovjet-Oroszország és falangista Spanyolország. Emellett, Frank Capra szerint a filmet Európa egyes országaiban úgy szinkronizálták, hogy az üzenete megfeleljen a hivatalos ideológiának.

Állítólag ez volt Jean Arthur kedvenc filmje.

Lafe McKee, aki a polgárháborús veteránt alakította, 7 évvel a háború befejezése után jött a világra.