Mr. Smith Washingtonba megy

Mr. Smith Washingtonba megy

Mr. Smith Goes to Washington

A Mr. Smith Washingtonba megy című film főszereplője Mr. Smith, aki egy kisváros cserkészcsapatának idealista és kissé naiv vezetője. Egy nap felkérik, hogy töltse be a körzet nemrég elhunyt szenátorának a helyét az Amerikai Szenátusban. Azonban rájön, hogy csak bábunak akarják használni, hogy… Több

Rendező: Frank Capra
Premier (HU): 1941.09.24.
Thomas Mitchell
Claude Rains
Eugene Pallette

2017.12.09 Deku

Kételyek sora vetődött fel bennem a filmmel kapcsolatban de szerencsére nem csalódtam. Nem hittem volna, hogy ennyire rendben lesz a történet és a karakterek is de ez oda tette.

2017.03.12 NorbiP

Frank Capra a kedvenc rendezőm ebből az időszakból, ezt a filmét külön szeretem. James Stewart nagyon jól játszik benne. Szerintem az üzenet miatt mindenkinek látnia kéne.

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1939-ben.Szerző: dulkap

Magyarorszàgon Becsületből elégtelen címmel mutattàk be.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 26. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett